USDC ve APE Bitexen’de listelendi

Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, platformuna yeni dijital paralar eklemeye devam ediyor. Son güncellemeyle birlikte USD Coin (USDC) ve ApeCoin (APE) coin’lerini platformuna ekledi. Bitexen, kendi sadakat coin’i BTXN Coin’in de yer aldığı en geniş ürün çeşitliliği ve işlem imkanıyla Türkiye’deki öncülüğünü sürdürmeye devam ediyor.

Bitexen’in platformuna eklediği yeni kripto paralar şöyle; USD Coin (USDC) değeri her zaman 1 ABD Doları’na eşit olacak şekilde üretilmiştir. USDC, açık kaynaklı ve akıllı konrat sistemine sahip bir sabit coindir. USDC rezervleri para aktarım yasalarına uygun olarak eyaletlere bildirilmektedir.Circle, FinCEN ve 46 eyalet düzenleyicisine kayıtlı bir para hizmetleri işletmesidir.

ApeCoin (APE),Yuga Labs tarafından oluşturulan dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından biri Bored Ape Yacht Club projesinden esinlenerek ortaya çıkarılmıştır. ApeCoin, APE Vakfı tarafından desteklenir. Merkeziyetsiz bir proje olarak DAO tarafından yönetilen ApeCoin, ERC-20 token standartlarında oluşturulmuş ve Ethereum blokzinciri üzerinde çalışmaktadır. Merkezi olmayan yapısı sayesinde topluluk tarafından yönetilen proje, ApeCoin sahiplerinin görüşleri ve teklifleri ile geleceğine yön verir.