Universal Robots, yeni cobot’unu tanıtmaya hazırlanıyor

Universal Robots yeni cobot’u UR20’yi Almanya’nın Münih Automatica Ticaret Fuarı’ndaki lansmanında, ortağı Robotiq ile birlikte sergilemeye hazırlanıyor.

Paletlemeye ek olarak, kaynak, malzeme taşıma, makine yükleme ve makine beslemede yaratıcı çözümler için tasarlanan UR20, daha da hızlı döngü sürelerine ve daha ağır yükleri taşıyabilmeye imkan tanıyor. Yeni bir tasarıma sahip olan UR20; yarıçapta bin 750 milimetrelik erişim özelliği ile şirketlerin paketleme ve paletleme şeklini değiştirmeye hazırlanıyor. Bunun yanı sıra küçük taban alanıyla da, şirketlerin mevcut üretim alanlarında daha fazlasını yapmasına olanak veriyor.

UR20’nin 2022 yılının 4’üncü çeyreğinde ön sipariş almaya hazır olması ve 2023’ün 2’nci çeyreğinde ise sevkiyata başlaması bekleniyor.

UR20’ye yönelik, “Bu, yalnızca mevcut cobot’larımızın daha büyük bir versiyonu değil; cobot’un yeniden tanımlanmış hali” diyen Universal Robots Başkanı Kim Povlsen konuşmasına şu sözlerle devam etti: “UR20, şimdiye kadar ürettiğimiz en yenilikçi cobot ve robotik sektöründeki 17 yıllık teknik deneyimimizin en yeni evrimi. Uzman mühendislerimiz bir yandan uzun zamandır takdir aldığımız sezgisel kullanıcı ara yüzünü aynı tutarken, diğer yandan ise kolu tamamen yeniden tasarladılar. UR20’nin daha hızlı döngü sürelerinden daha ağır yükleri taşıyabilmeye ve küçük bir ayak iziyle daha uzağa ulaşabilmeye kadar uzanan önemli faydaları var. Ayrıca ileri yazılım iyileştirmelerini de dahil ederek kullanıcılara eşsiz hareket kontrol kabiliyeti sunduk.”

UR20’nin şirketin oldukça başarılı e-serisini tamamlayacağını aktaran Kim Povlsen, yaratıcı ve yeni nesil cobot’lardan oluşan bir serinin başlayacağını söyleyerek “Ürünlerimizin oluşturulma aşamasında her müşterinin başarısı için taahhüdümüze de yer veriyoruz. UR20’nin geliştirilmesi de bunun mükemmel bir örneği. Yazılımdan en ince ayrıntısına kadar kendimizi kaliteli mühendislik ve üstün kullanıcı deneyimine adadık. UR20 sadece bir başlangıç. Yeni nesil ürünlerimizi piyasaya öncelikle bu ağır yük taşıyan modelle sunuyoruz. Bu model uçtan uca otomasyonu müşteriler için bir gerçeklik haline getirerek müşterilerin yeni cobot otomasyonunu, yeni görevlerde kullanmasına olanak tanıyacak. Otomasyonun yeniden tanımlanmasındaki sonraki adım ise, aynı yenilikçi özellikleri yeni bir cobot ailesine katmak olacak. Dolayısıyla, bu alanı takip etmeye devam edin; gelecekte neler olacağını size göstermek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE