Universal McCann’den Anneler Günü kampanyasına “Anne Ai” projesi

Türkiye’nin ilk global medya planlama ve satın alma ajansı Universal McCann, MediaMarkt’ın Anneler Günü kampanyası için Anne Ai projesini tasarladı. ‘Anneler her şeyin en iyisini bilir’ sözünden ilham alan bu projede kullanıcılar, annelere alınacak en güzel hediyeyi bulmak için bir yapay zeka modülünden destek alıyor.

Anneler her şeyin en iyisini bilir!

‘Anneler her şeyin en iyisini bilir’ sözünden yola çıkarak oluşturulan yapay zeka modülü Anne Ai, GPT-4 tarafından desteklenen bir algoritmayla geliştirildi. Bu algoritmayla geliştirilen modül, annelerine hediye almak isteyenlere MediaMarkt’tan tavsiyeler sunabilen ve diğer konularda da sohbet edebilen bir anne gibi davranma yetisine sahip.

Universal McCann tarafından tasarlanan ve geliştirilen proje, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu projeyle MediaMarkt; 14 Mart’ta yayınlanan GPT-4’ü API bağlantısıyla kullanan ilk marka oldu.

Hediye almak isteyenleri MediaMarkt’ın hediye bulucu sayfasına yönlendirme hedefini, yaratıcı ve çağın ruhuna uygun bir şekilde güncellediklerini belirten Universal McCann Müşteri Direktörü Gizem Merve Atik, şunları söyledi: “Hepimiz biliyoruz ki hediye seçmek başlı başına zor bir iştir. Hele de konu en çok değer verdiğimiz annelerimize geldiği zaman daha da zorlaşıyor. Biz de bu ihtiyacı her şeyi bilen bir yapay zekadan alınan yanıtlarla karşılamak istedik ve yapay zekayı bir anne gibi konumlandırdık.”

Anne Ai, 13 Mayıs tarihine kadar kullanıcıların erişimine açık olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE