Ulusal Senaryo Yarışması’nın jürisi belli oldu

28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali kapsamında düzenlenen “Ulusal Senaryo Yarışması” için başvurular sona ererken, yarışma jürisi de belli oldu.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali; Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla ve derneğin başkanı Filiz Dağ ile yazar Gülşah Elikbank’ın yönetiminde 28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında sinemaseverleri bir araya getirecek.

Türkiye’de alanında ilk olma özelliğini taşıyan festival kapsamında düzenlenen, Ulusal Senaryo Yarışması’na süresi 60 dakikayı geçen uzun metraj senaryoların katılabilecek. Başvuruların 12 Ağustos tarihinde sona erdiği yarışmada En İyi Senaryo, 10 bin TL ile ödüllendirilecek.

Ulusal Senaryo Yarışması’nın jüri başkanlığını, Harry Potter kitaplarının çevirmeni kimliğiyle ve bu alana ilgisiyle tanınan eleştirmen Sevin Okyay üstlenecek. Ayrıca yarışmanın jürisinde; FABİSAD Başkanlığı yapan yazar Barış Müstecaplıoğlu, Türkiye sinemasının ilk nekrofil karakterini canlandırmasıyla ses getirdikten sonra “Kırık Kalpler Bankası” ve “Hakan: Muhafız” gibi birçok fantastik eserde fark yaratan oyuncu ve oyun yazarı Mehmet Yılmaz Ak, Marvel’e rakip olarak gelen T World Sinematik Evreni’nin Kurucusu olan yapımcı Bülent Turgut ve aile-çocuk yazarı Ömür Kurt yer alacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE