Üçüncü nesil bir üniversiteyiz çünkü girişimci yetiştiriyoruz

4-6 Mayıs 2023 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilen Girişim ‘23 Zirvesi’nde Dijital Gündem TV’ye konuşan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Müldür, OSTİM Teknik Üniversitesi olarak girişimcilerin desteklenmesi konusunda nasıl çalışmalar yürüttüklerini aktardı.

Serdar Müldür, OSTİM Teknik Üniversitesi’nin 2019 yılında ilk öğrencilerini aldığını ve üçüncü nesil bir üniversite olduğunu, bunun en temel noktasının da girişimci öğrenci yetiştirmek olduğunu vurguladı. Müldür, girişimciliğin çok güzel bir özellik olduğunu ifade ederken, bunu öğrencilerinin hissediyor, düşünüyor ve uyguluyor olmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Serdar Müldür konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘’Ankara’nın tanınmış iş adamlarını, tanınmış firmalardaki çalışanlarını bir araya getiriyoruz ve girişimcilik konusunda öğrencilerimizi daha birinci sınıftan itibaren yetiştirmeye başlıyoruz. Bu öğrenciler birinci sınıfın ikinci döneminde iş yerlerine giderek içlerindeki girişimcilik ruhunu, fikirlerini hayata geçirecek ortamlar yaratıyoruz. Bu özelliği yedi dönem boyunca öğrencilerimize yaşatıyoruz ve en son dönem bir işletmede hem projesini yapacak hem de girişimcilik ruhunu geliştirecek imkanları bulacak bir ortam yaratmış oluyoruz.’’

VİDEO: 126
BAŞLIK: Üçüncü Nesil Bir Üniversiteyiz Çünkü Girişimci Yetiştiriyoruz
KONUŞMACI: Prof. Dr. Serdar Müldür – OSTİM Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı
RÖPORTAJ: Fethi Türkel

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE