Ubisoft hesabınızı kontrol edin: AC, Far Cry ve dahası silenebilir!

Ubisoft, aktif olmayan kullanıcılarına e-posta göndermeye başladı. Buna göre hesaplar ve oyunları tümüyle kaldırılabilir.

Oyun dünyası, son zamanlarda Ubisoft aracılığıyla gönderildiği öne sürülen bir e-postayla hareketlendi. Sosyal medya hesabında paylaşılmış olan ekran görüntülerine göre firma, aktifliği bulunmayan hesap sahipleri ve bu hesaplardaki oyunları silmeye başladı. Bu olay ise oyuncular içerisinde büyük bir yankıya neden oldu.

Ubisoft’un hesapları sildiği iddiası doğru mu?

Geride bırakmış olduğumuz günlerde bir Twitter kullanıcısı, Ubisoft’tan aldığını öne sürdüğü bir e-posta paylaşımında bulundu. Buna göre Ubisoft, aktif olunmaması sebebiyle askıya alınmış hesapların Kullanım Koşulları gereğince 30 gün içinde kalıcı olarak silineceğini aktardı.

Askıya alınmış olan hesapların içerisinde bulunan oyunların da otomatik olarak silineceği bildirildi. Fakat e-postada oyuncuların hesaplarını ve kütüphanelerini kurtarmalarını sağlayacak olan ‘Hesabın Kapatılmasını İptal Et’ bağlantısı da bulunuyor.

Bu, Ubisoft oyunlarını oynayan milyonlarca hesap sahibinin ilgisini çekmeyi başarmış gibi görünüyor. Karışıklığı engellemek için Ubisoft’un sosyal medya yöneticileri konuya açıklık getirdi. Paylaşıma yapılan yorumda, bağlantıya tıklayarak hesaplarının silinmesini engelleyebilecekleri aktarıldı.

Ubisoft aktif bir şekilde kullanılan hesapları silmediklerini aktararak oyunculara uyarı yaptı. Hesaplarını güvende tutmak isteyen hesap sahiplerinin, düzenli aralıklarla hesaplarında oturum açmalarını ve hesap durumlarını kontrol etmelerinin yararlı olacağı önerisinde bulunuldu.

Şu anda aktif olarak Ubisoft’un oyunlarını oynuyorsanız eğer, doğal olarak hesabınız da aktif olarak görünecektir. Fakat uzun zamandır hesabınıza giriş sağlamadıysanız, bu tarz bir e-posta ile karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek olacaktır. E-postayı aldıktan 30 gün sonra hesabınızın tamamen silineceğini belirtmeden geçmeyelim.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE