Uber, dikkat çeken bir güncelleme yayınladı

Uber’in yeni yayınladığı güncellemeye göre, ‘Yeni Güvenlik Kontrolü’ paneli ile birlikte yolcuların uygulama içi güvenlik özelliklerini kullanmaları teşvik edilmesi planlanıyor. Yolcular, bu yeni Güvenlik Kontrolü panelinde; Güvenilir Kişiler, RideCheck ve PIN Kodu Doğrulaması özelliklerini etkinleştirebilecekler.

Uber, yeni Güvenlik Kontrolü panelinin kullanıma açılmasıyla birlikte, daha güvenli bir yolculuk deneyimi için gerçekleştirdiği en son güncellemelerini duyurdu.

Tüm bu özelliklerin amacı daha güvenli bir yolculuk deneyimi sağlamak!

Güvenilir Kişiler: Yolcular uygulama içerisinden Güvenilir Kişiler sekmesini seçebilir ve yolculuklarını anlık olarak güvendiği kişilerle paylaşabilir. Böylece yolcunun güvendiği yakın çevresi yolculuğu anlık takip ederek sürücünün varış noktasına güvenli bir şekilde yolcuyu ulaştırdığından emin olabilir.

RideCheck: Uzun bir mola veya olası bir kaza anı gibi olağan dışı durumları algılamak için GPS teknolojisini kullanan özellik ile, hem sürücü hem de yolcu ile uygulama üzerinden iletişime geçilerek kontroller sağlanır ve gerekli durumlarda yardım için destek alınır.

PIN Kodu Doğrulaması: Yolcular, uygulama üzerinden eşleştiği sürücünün kullandığı araca bindiğinden emin olmak için PIN Kodu Doğrulaması özelliğini kullanabilir. Yolculuğun başlaması için yolcu tarafından sürücüye sağlanan PIN kodunu, sürücünün doğru şekilde Uber sürücü uygulamasına girmesi gerekir ve akabinde yolculuk başlar.

Yayınlanan güncelleme hakkında Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Uber Uygulaması ile yolculuk yapan herkesin güvenliği birinci önceliğimiz. Daha iyi bir yolculuk deneyimi için uygulamamızı sürekli olarak geliştirmeye devam ediyoruz. Güvenlik Kontrolü paneli ile birlikte, yolcular Uber uygulamasında bulunan Güvenilir Kişiler, RideCheck ve PIN Kodu Doğrulaması özelliklerini kullanabilirler. Tüm bu özelliklerin amacı daha güvenli bir yolculuk deneyimi sağlamak.” şeklinde konuştu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE