Twitter’ın mavi kuşu yerini X logosuna bıraktı! Elon Musk dediğini yaptı!

Elon Musk’ın attığı bu büyük adımıla birlikte görünen o ki Twitter için yeni bir dönem başlıyor.

Sosyal medyanın en önemli mecralarından biri olan ve adından sıkça söz ettiren Twitter, büyük bir dönüşümün eşiğinde. Platformun sahibi olan Elon Musk, Twitter’ın artık X olarak bilineceğini duyurdu. Twitter’ın sembol haline gelmiş kuş logosu, resmi olarak yeni X logosuna dönüştürüldü.

Elon Musk, bu büyük değişikliği pazar günü erken saatlerde başlattığı bir dizi tweet ile işaret etmeye başladı. İlk paylaştığı mesajında, “Yakında twitter markasına ve kuşlara ağırdan veda edeceğiz.” diyerek dikkat çeken Musk, bu büyük adımla, Twitter’ın yeni bir evrimle karşı karşıya olduğunu herkese duyurdu.

İnternet üzerindeki Twitter logosunun yerini alan X, Musk’ın bir süre önce satın aldığı Twitter’ı ‘her şeyin uygulaması’ haline getirme hedefini simgeliyor. Mobil uygulamalar güncellendikten sonra kuş logosunun yerini X logosunun alması bekleniyor. Ancak, ana web giriş istemi üzerinde Twitter’a yapılan atıflar hala mevcut.

Gelen bilgilere göre Musk, bu değişikliği Twitter çalışanlarına gönderdiği bir e-postayla duyurdu ve bu e-postanın ‘Twitter.com’ domain’inden gelen son Musk e-postası olacağını belirtti. Ayrıca, eğer “Gece boyunca yeterince iyi bir şey paylaşılırsa, yarın tüm dünyada canlı yayına geçeriz.” diyen Musk, Twitter kullanıcısı Sawyer Merritt tarafından oluşturulan bir GIF’i de tweetlerine ekledi.

Bu dönüşüm sürecinin Twitter’ın kullanıcıları ve teknoloji dünyası üzerinde nasıl bir etki yaratacağı merakla bekleniyor. Ancak, Elon Musk’ın bu yenilikçi hamlesinin sosyal medya platformlarının sadece bir iletişim kanalı olmaktan öte, birer evrim alanı olabileceğini bizlere hatırlattığı görülüyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE