Twitter’dan yeni alışveriş özelliği: Product Drops

Twitter, yeni alışveriş özelliği Product Drops’un pilot uygulamasını duyurdu.

Twitter’ın yeni alışveriş özelliği Product Drops, alışveriş yapanların kendileri için en önemli olan lansmanlardan haberdar olmalarını sağlayacak ve markalara, alışveriş yapanların büyük ürün anlarında ilgisini çekmenin yepyeni bir yolunu sunacak.

Satıcıların bir sonraki en büyük lansmanını yapmalarına ve yerel olarak Twitter’da daha fazla ürün ayrıntısı göstermelerine olanak tanıyan Product Drops, alışveriş yapanların doğrudan Twitter’da yaklaşan indirimler için hatırlatıcılar ayarlamasına olanak tanıyor. Artık Twitter’da alışveriş yapanlar, zaman çizelgesindeki düşüşleri keşfetme ve aynı yerden satın alma için net bir yola sahip olma yetkisine sahip olabilecek.

Product Drops ile, bir satıcı yaklaşan bir lansman hakkında Tweet gönderdiğinde, Tweet’in altında bir “Bana Hatırlat” düğmesi görülecek. Tek dokunuşla Drop’un hatırlatılmasını talep edilebilecek. Lansman gününde, bildirimler sekmesinde, düşüşten 15 dakika önce ve düşüş anında bir uygulama içi bildirim alınabilecek, böylece satıcının web sitesinde ilk alışveriş yapanlardan biri olunabilecek ve diğer alışverişçileri geride bırakılabilecek. Bildirime tıklandığında, ürünü satıcının web sitesinde satın almak için bir “Web sitesinde alışveriş yapın” düğmesi görülecek.

Şu an için yalnızca ABD’de bulunan ve iOS cihazlarda Twitter’ı İngilizce olarak kullanan müşteriler bu yeni özelliği görebilecek ve kullanabilecek. Yakında çıkacak olan markalardan bazıları @Dior, @unionlosangeles, @Fossil x @JeffStaple ve @LEGO_Group olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE