Twitter’da ‘tweet’ dönemi bitiyor

Kısa bir süre önce ismi ‘X’ olarak değişen Twitter’da değişim rüzgarı bitmiyor. Twitter’da artık ‘tweet’ dönemi de son buluyor. Sosyal medya uygulamasının en temel özelliklerinden birisi olan tweet artık gönderi adı altında paylaşılabilecek.

Bildiğiniz üzere Twitter, Elon Musk’ın başına geçtiğinden bu zamana tartışmalar ve sorunlar ile gündemde yer almayı sürdürüyor. Twitter’ın adının ‘X’ olarak değişmesinden ve Twitter’a has olan özelliklerinin teker teker rafa kalktığına şahit oluyoruz. Fakat değişiklikler bununla da son bulmayabilir. Şimdi ise Elon Musk, ‘tweet’ ibaresini değiştirdi.

Tweet, artık ‘gönderi’ oluyor

Hatırlarsanız kısa bir süre önce Twitter’ı ‘X’ markasına dönüştüren Elon Musk, ayrıca uygulamanın çok yakın bir zaman içerisinde karanlık moda geçeceğini açıkladı. Bunun ardından da Twitter, yeni logosu ve adıyla resmi olarak iOS ve Android için yayımlandı.

Cuma günü paylaşılmış olan yeni bir güncelleme ise ‘tweet’ sekmesini uygulamadan tamamıyla kaldırdı. Bu noktada uzun bir zamandır karşımıza çıkan ‘tweetler’ yeni halleriyle ‘gönderi’ olarak anılacak. Yani bu yeni güncelleme ile birlikte tweet atma devri tamamıyla son buldu. Bu değişik ile, ‘tweetler’ sekmesinin ‘gönderiler’ haline geldiğini profil sayfalarınızda da görebileceksiniz.

Elon Musk’ın aldığı kararlar neticesinde Twitter’ın tam anlamıyla yeni bir marka haline geldiğini görüyoruz. Fakat paylaşılan yeni güncellemenin şuan beta aşamasında olduğunu belirtelim. Yakın bir zamanda ise genel kullanıma açılmaya hazır olacak.

Ayrıca yeni güncelleme ile beraber henüz açık tema seçeneğinin kaldırılmadığını da hatırlatalım. Fakat henüz kullanımı devam eden koyu mavi rengi ‘Karanlık Mod’ X markasına benzer bir şekilde tamamıyla siyah olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE