Twitter tercüme özelliğini kaldırdı, paralı mı olacak?

Twitter Blue aboneliği içeriğinde bulunmayan yalnızca Tweet atma ve okuma kalacağa benziyor. Firma çeviri özelliğini de Blue aboneliğine dahil edebilmek adına kullanımı sonlandırıldı.

Twitter gönderilerinin farklı dildeki kullanıcılar tarafından da okunabilmesi adına yıllardır kullanımda olan Bing destekli tercüme özelliği bir anda kaldırıldı. Kaynaklar bunun Twitter Blue kaynaklı olduğuna işaret ediyor.

Twitter çeviri özelliği neden kapatıldı?

Twitter çeviri özelliğinin sonlandırılması ilk olarak bir sorun olarak görülmüştü. Twitter destek merkezine yapılan taleplerde de sorun konusunda araştırmaların sürdüğü cevabı verilmişti. Hatta çeviri tuşu bütün kullanıcılardan kaldırıldı.

Bazı kaynaklar Tweet gönderimi sırasında çökme problemleri ile karşılaşıldığı için çeviri özelliğinin pasif duruma getirilmiş olduğunu öne sürüyor. Fakat perde arkasındaki sebebin Twitter Blue aboneliği olduğuna inanan bir kesim yer alıyor ki haklı gibi görünüyor. Zira Twitter Blue aboneliği içerisinde çeviri özelliği oldukça güzel bir şekilde aktarılabilir ve yalnızca para karşılığı kullanıma sunulabilir. Önümüzdeki süreçlerde Twitter daha başka hangi özellikleri paralı hale getirecek sorusu merak konusu oldu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE