Twiter’da yeni bir dönem daha

Milyarder girişimci Elon Musk’un iddialarına göre, sosyal medya platformu Twitter’daki içerik oluşturucular artık içeriklerinden para kazanabilecek.

Twitter’da içerik oluşturucular için ücretli bir aboneliğin kullanıma sunulduğunu Amerikalı girişimci Elon Musk duyurdu.

Kullanıcıların dünya çapındaki her türlü Twitter gönderisinden para kazanmalarına olanak tanıyan sosyal medya platformuna gelen son güncelleme aynı zamanda sosyal medya platformunda takipçi sayısını artırmayı ve yeni gelir akışları oluşturmayı hedefliyor.

Sahibi olduğu sosyal medya platformuna gelen yeni özelliği şu sözlerle duyuran Musk, ‘‘İçerik oluşturucular artık bu platformda metin, resim ve videolarına dünya çapında abonelikler sağlayabilir.’’ ifadelerini kullandı.

Abonelere özel içerik

Diğer yandan Musk, bir iPhone aboneliğini etkinleştirmenin birkaç gün daha uzun süreceğini çünkü bu aboneliklerin Apple tarafından onaylanması gerektiğine dikkat çekti. Elbette para kazanma özelliği Android kullanıcılar için de geçerli olacak.

Abonelik özelliği sayesinde Twitter kullanıcıları şirket tarafından belirlenen fiyat kategorilerinden birini seçerek abonelerinden aylık ücret talep edebilecek. Aboneler, ödeme yapıldıktan sonra Twitter kullanıcısının herkese açık olmayan özel içeriklerine erişim sağlamış olacaklar.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE