TurkNet’in teknopark yatırımları devam ediyor

Türkiye’nin teknoparklarını GigaFiber internet ağı ile buluşturan yeni nesil telekom operatörü TurkNet, son olarak Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Bursateknopark) ile bir iş birliğine imza attı.

İş birliği kapsamında kapsamda teknopark yönetiminin, teknopark içindeki firmaların ve henüz şirketleşmemiş girişimcilerin yer aldığı kuluçka merkezinin yüksek hızda internete erişmesi için TurkNet Bursateknopark’a fiber altyapı desteği sağlayacak. TurkNet Teknopark içerisinde bu sene başında faaliyete başlamış firmalara bir yıl ücretsiz GigaFiber sunarak girişimcilere fayda sağlarken; kuluçka merkezi içerisinde oluşturulan, “Giga Kuluçka Merkezi” hotspot yapısı ile fikirleri henüz şirketleşme aşamasına gelmemiş firmalara da teknoloji geliştirme alanında destek olacak.

İş birliğine ilişkin görüşlerini dile getiren TurkNet CEO’su Cem Çelebiler, “Teknolojinin geliştirilmesi için en önemli ihtiyaçların başında gelen internetin dünya standartlarında sunulması; girişimcilere özgür araştırma ortamı sunmakla birlikte teknoloji geliştirme hızına eşlik ediyor. TurkNet olarak GigaFiber altyapımızı yaygınlaştırmak adına hedef illerimiz arasında bulunan Bursa’nın gelişimi için kritik öneme sahip olan üniversiteler ve teknoparklar çalışmamızın ilk adımı olması açısından çok değerli. Sadece teknoloji geliştiren firmalar için değil aynı zamanda üniversite öğrencileri için de dünya standartlarında internetin erişilebilir olması adına çalışmamızı sürdürüyoruz. Lokasyon olarak Bursateknopark, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) kampüsü içerisinde yer alıyor” dedi.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü ve Bursa Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Arif Karademir ise, “Aralarında kimya, bilişim teknolojileri, yazılım, savunma sanayi, malzeme, enerji, çevre, inşaat, tekstil, mobilya, yeni nesil kompozitler, endüstriyel otomasyon ve finansın da yer aldığı firmalar faaliyette, Teknoparkımız kısa zamanda yüzde 100’e yaklaşan doluluk oranına ulaşarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Teknoloji üreten firmalara kendi altyapısı ile sağladığı yüksek hızda interneti ve kaliteli hizmeti ulaşılabilir kıldığı için TurkNet’e teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE