TurkNet ile dijital kimlik doğrulama dönemi başladı!

Türkiye’nin yeni nesil telekom operatörü TurkNet, dijital müşteri deneyimi süreçlerine bir yenisini ekledi.

Şimdi TurkNet aboneleri e-Devlet üzerinden kimlik doğrulama işlemlerini dijital olarak tamamlayabiliyor. Abonelik süreçlerindeki evrak adımını ortadan kaldıran bu yenilikle TurkNet’liler abonelik işlemlerini daha kolay ve daha hızlı tamamlayabiliyor. Bu yöntem, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Kimlik Doğrulama Yönetmeliğinde yer alan, e-Devlet üzerinden abone adayının kimliğini doğrulama ve abonelik sözleşmesinin onayını alma yöntemini esas alıyor.

Ortalama 3 gün olan belge toplama ve kurye ile ulaştırma süresinin dakikalar seviyesine inmesi ile kurye süreçlerinden ve abonelik sözleşmesi arşivlerinden maliyet ve zaman tasarrufu sağlayan bu yenilik, abone olmak isteyenlerin işini çok kolaylaştırıyor. Tamamen dijital olarak takip edilen bu yeni nesil abonelik deneyimi sayesinde kurye ile belge toplamadaki randevu, evde olma zorunluluğu vb. bekleme sürelerinin ortadan kalkmasıyla, abonelik sözleşmesi onayı çok kısa sürelerde alınabiliyor.

TurkNet’te dijital abonelik nasıl yapılıyor?

Web veya Çağrı Merkezi üzerinden yapılan abonelik başvurusu sırasında, ilgili web sayfaları veya Net Uzmanların SMS/e-mail yoluyla ilettiği işlem linkleri aracılığıyla e-Devlet’e ulaşarak Dijital Kimlik Doğrulama’yı yapabilir, aynı zamanda sözleşmenizi de onaylayabilirsiniz.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE