Türkiye’nin yeni kripto borsası Fexobit açıldı

Türkiye’nin yeni kripto borsası Fexobit, blockchain tabanlı, reel ekonomilere dayalı finansal ürün ve hizmetler sunan Futurance çatısı altında, 50’den fazla coin, 100’den fazla işlem çifti ile hizmet vermeye başladı.

Kullanıcılar Fexobit’e giriş yaptığı anda piyasa hakkında anlık fiyat bilgisine ulaşıyorken yükselen ve düşen kripto para birimlerini hızlıca görebiliyor. Üye olmak isteyen kullanıcılarsa iki adımlı hızlı üyelik sürecini geçtikten sonra dakikalar içinde alım satım yapmaya başlayabiliyor. Ayrıca Fexobit, yatırımcılarına paralarını istedikleri anda yatırma ve istedikleri anda hızla çekme imkânı da sunuyor.

Güvenlik birinci öncelik

4 Aşamalı Güvenlik Zinciri’ne sahip Fexobit’te müşterilerin kripto varlıkları, özel güvenlik prosedürleriyle yönetilen Tier-4 veri merkezlerindeki hava boşluklu soğuk cüzdanlar ve çevrimdışı kriptografik cihazlar üzerinde saklanıyor. Çevrimdışı kripto cüzdanların tümü, multi-sig (çoklu imzalı) yapıda ve FIPS (Federal Information Processing Standard) Seviye 2 sertifikalı cihazlarda korunuyor. Fexobit’te bilinen en üst standartlarda korunan yedekler, ulusal ve global seviyedeki felaket senaryosu risklerine karşı, özel algoritmalarla şifrelenirken, parçalara bölünüyor ve dağıtık düğümlerde depolanıyor. Tüm veri erişimleri kontrol altında ve 7/24 izlenebiliyor.

Kripto para borsası gerçekleştirilen işlemlerin güvenliğini garanti altına almak amacıyla uluslararası karanlık ağ pazarları ve dolandırıcılıklardan anormal işlemlere kadar birçok zafiyet taşıyan riskli faaliyet modelini dünyadaki tüm işlemlerin yüzde 90’ını kapsayan ve yüz milyonlarca kripto para adresini içeren veri tabanları üzerinde anlık tespit eden entegrasyonlara sahip. Fexobit’in BT sistemleri uluslararası bağımsız şirketler tarafından düzenli aralıklarla denetleniyor ve sızma testlerinden geçiyor. ISO 27001 sertifikasına sahip olan Fexobit, güvenli ve teknolojik tehditlerden uzak bir şekilde bilgi sistemlerinin korunmasını sağlıyor. IP adresi ile coğrafi konum ilişkilendirmesi yapıldığı için her türlü sızma girişiminin lokasyonu anında tespit edilebiliyor, müşterilerine tek kullanımlık şifreler üreterek iki aşamalı doğrulama yöntemlerini uyguluyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE