Türkiye’nin ilk yazılım şirketi Insider, 105 milyon dolar yatırım aldı

Yerli yazılım şirketi Insider, gerçekleştirilen yazılım turda 105 milyon dolar yatırım aldı. Sequoia’nın liderliğinde gerçekleştirilen tura Qatar Investment Authority (QIA) ve Esas Private Equity katılım sağladı.

Insider yakın bir zaman içerisinde G2 tarafından dünyanın en iyi 6’ncı Yazılım Şirketi olarak seçildi. Ekonomik stratejiler kapsamında şirket, birleşme ve satın alma odaklı bir strateji aracılığıyla benzersiz bir büyüme kazanmak ve mevcut piyasa koşullarından faydalanmayı hedefliyor. Şirketin Mart 2022’deki Seri D turunda 121 milyon dolarlık yükselişiyle beraber bu yatırımlar, Insıder’in ciddi büyüme hedeflerini gerçekleştirebilecek.

Senenin başlarında Insider, konuşma çözümleri geliştirmesine hız kazandırmak adına Meta onaylı, Sohbete Dayalı Ticaret ve Mesajlaşma Platformu olan Min dBehind’i satın almış olduğunu açıkladı. Şirketin ilk satın alımının sonrasında Insider, pazarlama ekiplerinin büyüyen ihtiyaçlarını karşılamak için ürününü ve yol haritasını daha da geliştirme misyonunda aktif olarak daha fazla M&A fırsat araştırması yapıyor. Insider’ın misyonu, markaların müşterilerinin sevdiği unutulması zor, kişiselleştirilmiş tecrübeler sunmasına fayda sağlıyor.

Insider CEO’su ve Kurucu Ortağı Hande Çilingir, ‘’Insider’da şimdiye kadar organik yollarla ‘hyper growth’u başarıyla gerçekleştirdik. Şimdi, birleşme ve satın alma odaklı bir strateji ile benzersiz büyüme seviyelerine ulaşmak istiyoruz. Bu yatırım, teknolojimizi daha da tamamlamak ve ürün sinerjileri yaratmak için istisnai ürün şirketlerini satın almak amacıyla özel olarak kullanılacak. Önümüzdeki yıllarda operasyonel harcamalar için sermaye rezervlerimizi destekleyen 2022’deki 121 milyon dolarlık Seri D yatırımımızın dışında bu son tur, özellikle M&A yoluyla inorganik büyümeyi hızlandırmaya hizmet edecek.’’ ifadelerine yer verdi.

Insider, gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde hızla büyümeye devam ediyor. Şuanda Fortune Global 500’ün 1/3’ünü ve Singapur Havayolları, Estee Lauder, Samsung, Vodafone, Allianz, Virgin, Toyota, New Balance, IKEA, GAP, L’Oreal, Santander, BBVA, Pizza Hut, Newsweek, Nissan, AVIS, MAC, Marks & Spencer, Avon ve CNN gibi dünyanın en ilgi gören markalarıyla iş birliği yapmayı da sürdürüyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE