Türkiye’de dijital dönüşümün lideri Turkcell Dijital İş Servisleri

Kamu kurumlarının ve özel sektörün uçtan uca dijitalleşmesine öncülük eden Turkcell Dijital İş Servisleri, bugüne kadar 4,5 milyar TL kontrat değerine sahip 7 binden fazla projeye imza atan, gelirleri yüzde 29 artarak 2,3 milyar TL’ye ulaştı.

Kuruluşundan bu yana geçen 3 yılın değerlendirildiği toplantıda açıklamalar yapan Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, tüm sektörlere hitap eden uçtan uca çözümlerle Dijital Türkiye için emin adımlarla ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, şunları söyledi: “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz 7 binden fazla projemizin yaklaşık yüzde 22’si uçtan uca yönettiğimiz sistem entegrasyon projelerinden oluşuyor. Öte yandan sağlık sektöründe devreye aldığımız dev projelerimizden olan 7 şehir hastanesi ve 2 acil durum hastanesi açılışıyla bu alanda lider şirket haline geldik. Veri merkezlerimizde 2 bin 500’den fazla kurumsal müşterimize hizmet sunarken; siber güvenlik alanında ise alanında uzman 150’yi aşkın çalışanımızla 7/24 güvenliklerini sağlıyoruz.”

Turkcell Dijital İş Servisleri, bu alanda birçok projeye de destek oluyor. Orman yangınlarına karşı akıllı sektör çözümleri ve pandemi hastaneleriyle birçok farklı sektörde çözüm oluşturan, savunma sektöründen ulaştırmaya, eğitimden enerjiye birçok alanda kamu kurum ve kuruluşlarının dijital dönüşüm yolculuğunda yüzden fazla kamu projesini hayata geçirdi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE