Türkiye yazılım konusunda çok başarılı

7’nci e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’ne katılan Anet Savunma Bilişim Teknolojileri ve Danışmanlık A.Ş. Kurucu Genel Müdürü Yüksel Yamak, diğer ülkelerle kıyasladığımızda ülkemizin siber güvenlik çalışmalarını değerlendirdi.

Yüksel Yamak, öncelikle ülkemizde genç nüfusun fazla olmasının ve siber güvenlik alanındaki üniversitelerin ve kamu kurumlarının çeşitli etkinliklerde bulunmasının bu alanda ivme kazandırdığına dikkat çekti.

Yüksel Yamak, konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Bu ivmenin paralelinde gördüğünüz gibi neredeyse her 15 günde bir siber güvenlik etkinlikleri yapılıyor. Bu da gençlerin çok ilgisini çeken bir alan. Benim geçmişte çalıştığım kurumlarda da gördüğüm şu; her genç bir siber güvenlik alanında uzmanlaşmak istiyor. Bu alanda etkinliklerin fazlalaşması ve genç nüfusumuz bizim için bir avantaj. Biz yazılım konusunda da çok başarılı bir ülkeyiz. Doğal olarak siber güvenlik alanında da çok başarılı olduğumuza inanıyorum. NATO tatbikatlarında ülkemiz her yıl birinci ya da ikinci sırada yer alıyor.’’

VİDEO: 122
BAŞLIK: Türkiye Yazılım Konusunda Çok Başarılı
KONUŞMACI: Yüksel Yamak – Anet Savunma Bilişim Teknolojileri ve Danışmanlık A.Ş. Kurucu Genel Müdürü
RÖPORTAJ: Fatma Nur Argun

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE