Türkiye coğrafyanın ve dünyanın önemli teknoloji geliştiricilerinden olacak

Türkiye Bilişim Derneği’nin Kamu-BİB’24 ve BİMY’28 Bütünleşik Etkinliği’nde, Dijital Gündem’e konuşan Yaz Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Halit Ayyılmaz, Türkiye’nin yerli ve milli teknoloji üretme konusunda hangi noktada olduğuna ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın zorlukların olduğu coğrafya olduğunu dile getiren Ayyılmaz, “Şuan ki genç nesil bizden önceki nesil bunu çok somut örnekleriyle gösteriyor. Daha önce bir yerde bordolu çalışmak isteyen, bir yerde devlet memuru olmak isteyen nesil gitti, tamamen yatırıma yönelik önünü açmaya çalışan bir nesil var. Ve bunu özellikle bilgi teknolojilerinde somut bir şekilde görüyoruz. Oyun pazarı olsun, elektronik ticaret pazarı olsun ciddi anlamda gelişiyor” dedi.

Türkiye’nin uzun vadede coğrafyanın ve dünyanın önemli teknoloji geliştiricilerinden olacağını söyleyen Ayyılmaz, “Bunun sponsoru, belki finansörü olacak olan bugün yurtdışına giden gençler, 5-10 yıl sonra Türkiye’de inanılmaz derecede bir yükleme yapacaklar ve Türkiye bu konuda çok ileriye gidecek” şeklinde sözlerini tamamladı.

VİDEO: 49
BAŞLIK: Türkiye coğrafyanın ve dünyanın önemli teknoloji geliştiricilerinden olacak
KONUŞMACI: Halit Ayyılmaz – Yaz Bilgi Sistemleri Genel Müdürü
RÖPORTAJ: Feridun Portakal

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE