Turkcell’den Siber Güvenliğin Süper Kadınları Programı

Turkcell, Geleceği Yazan Kadınlar projesi kapsamında, kadınların siber güvenlik ekosistemine kazandırılması amacıyla ‘Siber Güvenliğin Süper Kadınları Programı’nı hayata geçiriyor.

Türkiye’nin siber güvenlik uzmanı ihtiyacının karşılanmasına yönelik programa siber güvenlik konusuna ilgi duyan tüm kadınlar, 31 Mart tarihine kadar Geleceği Yazanlar Platformu üzerinden başvuru yapabilecek. Ayrıca planlanan program kapsamında, her adayın yazar olarak yer alacağı rehber niteliğinde siber güvenlik cep kitabı da oluşturulacak.

Katılım için yaş sınırı bulunmayan Siber Güvenliğin Süper Kadınları Programı’na başvurmak için tek ön koşul, Turkcell’in oluşturduğu Geleceği Yazanlar Platformu’nda, Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi’ni başarılı şekilde tamamlamak olacak. Eğitimin ardından genel yetenek ve teknik test sonrasında seçilen 80 aday, bootcamp programına tabi tutulacak. Bootcamp programında ise öğrenilen her bilginin deneyimlendiği yerel ağ sızma testleri, yetki yükseltme çalışmaları, mobil uygulama sızma testleri ve kablosuz ağ sızma testi çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu sayede bilgiler, gerçek senaryolarla desteklenmiş olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE