Turkcell’den hukuk teknolojilerini kariyere dönüştürecek yarışma

Turkcell, eğitim alanında gerçekleştirdiği farklı projelerle gençleri desteklemeye devam ediyor. Turkcell, hukuk teknolojilerine ilgi duyan ve gelişmesine katkıda bulunmak isteyen hukuk ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin takımlar halinde yarışacağı ‘Hukukta Dijital Dönüşüm’ konulu hackathon projesi ‘Lexathon’u düzenliyor. Bu yıl ilk kez yapılacak olan Lexathon, 15 Aralık’ta başlayacak.

Gençlerin, hukuk alanında geleceğin hukuk teknolojilerini geliştirmek için yarışacağı maratonda ulusal ve uluslararası düzeyde önemli konuşmacılar tarafından “Hukukta Görselleştirme, Yapay Zeka, İnovasyon, Dijital Dönüşüm ve Kişisel Gelişim” başlıklı temalarda çevrimiçi olarak eğitimler verilecek. 28 Aralık’ta tamamlanacak Lexathon sonunda başarılı olan öğrenciler, para ödülleri kazanmanın yanı sıra Turkcell ve programı destekleyen hukuk bürolarında staj yapabilme fırsatına da kavuşacak.

Turkcell’in eğitim ve kariyer konusunda her fırsatta gençlerin yanında olduğunu belirten Turkcell Hukuk ve Regülasyon Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhat Demir, “Dijitalleşmenin her alanda olduğu gibi hukuk süreçlerine de yenilikçi çözümler getirdiğine ve geleneksel iş yapış şekillerinin verimlilik odaklı olarak yeniden kurgulandığına şahit oluyoruz. Turkcell, ülkemizde hukuk teknolojileri alanındaki çalışmaların geliştirilmesinde öncü rol oynuyor. Bu kapsamda hukuk teknolojilerine yönelik yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanması hedefiyle hukuk eksenli bir hackathon projesi başlattık. Hukukta Dijital Dönüşüm projelerinin tasarlanacağı ‘Lexathon’ ile Türkiye’de bir ilke daha imza atıyoruz. Hukuk ve mühendislik fakültelerinde okuyan gençlerimize yenilikçi bir öğrenme deneyimi yaşatacak yarışma sonunda, başarılı olanlara Turkcell’de ve programa destek veren saygın hukuk bürolarında staj imkanı da sağlayarak hukuk teknolojilerini kariyere dönüştürüyoruz. Teknolojinin dahil olduğu tüm alanlarda öncülüğümüzü sürdürerek, geleceğin teminatı olan gençlerimizi her fırsatta desteklemeye, onlara eğitim ve deneyim imkanları oluşturmaya devam ediyoruz” dedi.