Turkcell, Mediation platformunu modernize etti

Turkcell, Ericsson Mediation platformu sistemlerini yükselterek Ericsson ile olan köklü iş birliğini pekiştirdi. Bu adım, 5G de dahil olmak üzere farklı nesil ağlarda verimlilik ve yönetim araçları sunarak Turkcell’in devam eden İş Destek Sistemlerinin (BSS) gelişimini olumlu yönde etkileyecek ve mobil ağın veri artışını yönetebilme kapasitesini iyileştiriyor.

Ericsson Mediation, iletişim servis sağlayıcının ağında veri işlemeden, protokol uyumluluk dönüştürmelerine kadar çeşitli işlevler açısından önemli bir rol oynuyor. Ericsson Mediation; yakınsanmış (converged), toplu (batch), çevrim içi aracılık (online mediation) ve akış aracılığı (stream mediation) özellikleriyle Bilgi Teknolojisi, 5G ve Nesnelerin İnterneti (IoT) alanlarında farklı kullanım senaryolarını destekliyor. Ürün, iletişim servis sağlayıcılarda yerinde kullanım, sanal kullanım ve buluta özel kullanım modelleri gibi çeşitli kullanım seçenekleri sunuyor.

Stabil, esnek ve tekbiçimli (uniform) veri arayüzü işlevi gören Ericsson Mediation, ağı daha sade hale getirip Turkcell’in operasyon maliyetlerini ve ilk yatırım maliyetlerini azaltmayı hedefliyor. Bu güncelleme, arayüzleri REST arayüzleriyle değiştirerek Turkcell’in mevcut çözümünü geliştirirken, aynı zamanda Turkcell’e yaratıcı uygulamalar sunarak ücretlendirme ve faturalandırma gibi önemli alanlarda çözümlerin hızla kullanılmasını sağlıyor.

Turkcell, en yeni Ericsson Mediation yazılımına geçiş yaparak 5G kullanım senaryolarını hayata geçirmeye ve 5G Çağrı Detay Kayıtlarını (CDR) ağ içinde işlemeye hazır hale gelecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE