Turkcell ile üniversite öğrencileri ‘zafiyet avcısı’ oluyor

Turkcell, Üniversiteler Zafiyet Avcılığı Programı (Unibounty) kapsamında Türkiye’de bir ilk olan ’zafiyet avcılığı’ (bug bounty) yarışmaları düzenliyor.

Siber Güvenlik Direktörlüğü ve Turkcell Akademi iş birliğiyle düzenlenen programda katılımcılara siber güvenlik uzmanları tarafından eğitimler veriliyor.

Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen proje için daha önce 11 üniversiteyle gerçekleştiren iş birliğinde bine yakın başvuru alan Turkcell, bu sene programı Türkiye’deki tüm üniversitelere açarak kapsamını genişletiyor. Başvuruları 7 Kasım’da başlayan Turkcell Zafiyet Avcılığı Unibounty Programı’na, 10 Aralık’taki Uygulamalı Zafiyet Avcılığı eğitimlerine kadar 5 binden fazla katılımcı başvuru yaptı. Programa başvurular ise devam ediyor.

Zafiyet bulanlar ödüllendirilecek

Unibounty’nin başında gerçekleştirilecek online eğitimler arasında Siber Güvenliğe Giriş, Zafiyet Avcılığına Hazırlık, Web Temelleri, OWASP Top 10 ve Zafiyet Avcılığı Programlarında Sıkça Karşılaşılan Zafiyetler (Uygulamalı) yer alıyor. Programa katılacak öğrencileri bu eğitimlerin yanı sıra ‘Kişisel Gelişim Eğitimleri’ başlığı altında CV hazırlama, mülakat teknikleri ve etkili sunum teknikleri eğitimleri de bekliyor. Tüm bunlara ek olarak programda mentorluk, sürpriz yarışmalar ve ödüller de bulunuyor. Bu eğitimler, üniversite öğrencilerine Turkcell tarafından ücretsiz olarak sunuluyor. Bu sayede öğrencilere deneyim kazanma fırsatı verilirken, Türkiye’deki siber güvenlik uzmanlarının gelişimine de katkı sağlanıyor.

Katılımcıların başlangıç seviyesinden ileri seviyeye getirilmesinin hedeflendiği program süresince, siber güvenlik ve zafiyet avcılığına dair tüm detaylar uygulamalı olarak katılımcılara aktarılacak. Ayrıca Turkcell dijital uygulamalarında zafiyet bulan öğrencilere ödüllendirme yapılacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE