Türk yazılım şirketine 5 milyon dolarlık yatırım

ODTÜ Teknokent Bilişim ve İnovasyon Merkezi’nde faaliyetlerini yürüten Türk yazılım şirketi Global Future Designs And Solutions (GFDS), 5 milyon dolarlık başlangıç yatırımı aldı.

GFDS bu yatırımı, global ölçekte 8 milyar dolarlık fon yöneten ve bugüne kadar önemli markaların yatırım süreçlerine imza atan Özlem Cıngıloğlu’dan aldı.

GFDS’ye yatırım yapma kararını firmanın yeterli bilgi birikimine sahip oluşunu göz önünde bulundurarak aldıklarını belirten Cıngıloğlu, “Zaman artık çok değerli. Yeni nesil platform geliştiricilerden kalite odaklı, yeterli yetkinliğe sahip firmaların global pazarda da iyi oyuncular olacağını düşünüyoruz. Bizim başarı hikayemizde insan kaynağı en önemli rolü üstleniyor. Bu nedenle de Türkiye’de çalışan yetenekli gençlere global alanda kendilerini gösterebilmeleri için fırsat tanımayı önemli buluyoruz. Bu yatırımla gelecek hedeflerimizden biri de gençlere yurt dışı standartlarında çalışma imkanı tanımak ve ilerleyen dönemde açacağımız yurt dışı ofislerine bu yetenekli gençleri yerleştirmek olacak” dedi.

Hedeflerine ilişkin bilgi veren GFDS Üst Yöneticisi Mert Oğuzata, “Yakın zamanda tüm Türkiye’yi gururlandıracak küresel çapta başarılara imza atacağız. Kurulduğumuz günden bu yana en büyük hedefimiz dünyada fark yaratacak işler yapabilmekti. Bunun için de ekip olarak know-how geliştirmeye devam ediyoruz. Bundan sonraki amacımız, kurduğumuz platformları sektörümüzün en büyük aktörleriyle birlikte globale taşımak ve insan odaklı teknoloji üretmeye devam etmek olacak” ifadelerini kullandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE