Türk Telekom’dan dijital pazarlama sistemi Earnado’ya yatırım

Türk Telekom, kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures ile dijital pazarlama karar destek sistemi Earnado’ya yatırım yaptı.

Earnado, algoritma ve verileri kullanarak, doğru dijital pazarlama teknikleriyle, KOBİ ve girişimlerin dijital dünyada büyümesini amaçlıyor. TT Ventures’ın yatırım yaptığı 10’uncu şirket olan Earnado’nun aldığı yatırım miktarı, 250 bin dolara ulaştı.

Konuya ilişkin açıklama yapan TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, “TT Ventures olarak, yerli teknolojilere ivme kazandıracak girişimlere yatırım yapmayı tercih ediyoruz. TT Ventures için, girişim hızlandırma programımız PİLOT’u önemli bir havuz olarak görüyoruz. Özellikle global büyüme potansiyeline sahip inovatif ürün ve servisler geliştiren girişimlerin dünya pazarında rekabet edebilmesini önemsiyoruz. Bu kapsamda 9’uncu dönem PİLOT mezunlarından olan ve kısa süre önce yatırım turuna çıkan dijital pazarlama karar destek sistemi Earnado’ya yatırım yaptık. KOBİ’ler için dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak ürün, hizmet ve çözümlerin yanı sıra günümüzün rekabet koşullarında fayda sağlayacak projeler üretmeyi önemsiyoruz” dedi.