Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’nın başvuruları başladı

Türk Telekom’un siber güvenlik uzmanı ihtiyacını karşılamak adına her yıl düzenlemiş olduğu Siber Güvenlik Kampı başvuruları başladı. Siber güvenlik alanında kendini geliştirmek isteyenler, sektörde kariyer hedefi olanlar ve alanında uzman isimlerle buluşmak isteyen gençler için gerçekleşecek olan Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı başvuruları 21 Temmuz’a kadar sürecek.

Türkiye’nin gençlere yatırım yapan şirketlerinden birisi olan Türk Telekom, gelecek nesillerin kariyer gelişimine katkıda bulunmayı sürdürüyor. Siber güvenlik alanında kendini geliştirme hedefi içerisinde olan gençler için alanında uzman olan eğitimcilerin katılımıyla gerçekleştirilecek Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, 14-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Geleceğin siber kahramanlarına uygulamalı eğitimler verilirken kamp sonunda yapılacak olan yarışmada, dereceye giren katılımcılara ödülleri verilecek.

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’nın Türkiye’nin Ulusal Siber Güvenlik vizyonuna katkı sağlamak amacında olduğuna dikkat çeken Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural; ‘’Türk Telekom olarak alanında yetişmiş insan kaynağı oluşmasına katkı sağlamayı misyon ediniyoruz. Yürüttüğümüz projelerle bilgi birikimimizi ve tüm imkânlarımızı gençlerimiz için seferber ediyor, ulusal ve kişisel güvenliğin ana parçalarından siber güvenlik alanında uzmanlarımızı ve gençlerimizi bir araya getirerek onlara eğitim fırsatı sunmaktan gurur duyuyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Siber güvenlik alanında adından söz ettirmiş olan isimlerin eğitim vereceği kampta; siber güvenliğe giriş, bilgi güvenliğine giriş, bilgi güvenliği yönetim sistemi , bilişim hukuku ve KVKK, Network Güvenliği, Windows Sistem güvenliği, linux sistem güvenliği, sızma testleri, mobil uygulama sızma testleri, adli bilişim (forensic), sosyal mühendislik ve oltalama, kablosuz ağ güvenliği, siber olay müdahale, tehdit, siber tehdit ve istihbaratı, zararlı yazılım analizi dersleri ve daha birçok kapsayıcı eğitim gerçekleştirilecek.

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na lisans 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, lisans ve yüksek lisans mezuniyeti üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş olanlar, aktif olarak çalışmıyor olanlar başvuru yapabilecek. Siber Güvenlik Kampı’na 21 Temmuz’a kadar Türk Telekom internet adresi üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Kaynak: Maramiro

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE