Türk takımı, dünya kupasında 1.3 milyon TL kazandı

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE’ın en büyük turnuvalarından PUBG MOBILE World Invitational’ın (PMWI) ilk ayağı 11- 13 Ağustos tarihleri arasında tamamlandı.

Turnuvaya katılan Türk takımlarından Denizbank İstanbul Wildcats, dünyanın her yerinden 18 espor takımının katıldığı bu büyük organizasyondan 1.3 Milyon TL’lik ödülle dönmeyi başardı.

Ülkemizi ana turnuvada temsil eden Denizbank İstanbul Wildcats takımı, turnuvanın ikinci gününde çok iyi bir çıkış yakaladı ve turnuvayı 7’nci olarak noktaladı. Toplamda 73 bin 500 dolar (1,3 milyon Türk Lirası) ödül kazanan Wildcats, dünya yedincisi olarak espor tarafında büyük bir başarı yakaladı ve Türkiye’yi gururlandırdı.

Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinin merkezine kurulan dev alanda, turnuvaya Suudi Arabistan temsilcisi Falcon Esports damga vurdu. Yüzlerce taraftarın katıldığı turnuvada Falcon Esports şampiyonluğu az bir farkla elinden kaçırdı ve Tayland temsilcisi Vampire Esports şampiyon olarak 525 bin dolarlık büyük ödülün sahibi oldu.

1 milyon dolarlık ödül havuzu için heyecan devam ediyor

Turnuvanın 2’nci aşaması Afterparty Showdown ise 18- 20 Ağustos 2022 tarihleri arasında 1 Milyon Dolar ödül havuzu ile devam edecek. Bu aşamada ise Türkiye’yi S2G Esports takımı temsil edecek. 2022 PMWI Afterparty Showdown turnuvası Türkiye saati ile 14.00’te canlı olarak yayınlanacak ve PUBG MOBILE Türkiye Esports’un Youtube, TikTok,Facebook ve Twitch kanallarından izlenebilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE