Türk Savunma Sanayii kabiliyetlerini Afrika’da sergileyecek

Türkiye, Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022’ye Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) koordinasyonunda ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle 25 firma ile katılım sağlayacak.

Afrika ülkeleri başta olmak üzere bütün katılımcılara Türk Savunma Sanayii firmaları tarafından üretilen ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımının yapılacağı Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022, 30 ülkeden 450 firmanın katılımıyla 21-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Afrika’nın başkenti Pretorya’da düzenlenecek.

Fuar süresince Türk savunma sanayii firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, deniz sistemleri, elektronik sistemler, mühimmat, simülatörler ve lojistik destek ürünlerinin tanıtımları ve sunumları yapılacak.

Türk Milli Pavilyonu’nda, başta Afrika askeri yetkilileri olmak üzere tüm fuar katılımcılarına savunma sanayiimiz ve ileri teknolojik kabiliyetlerimize ilişkin bilgi sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

Fuara Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile birlikte Türk savunma sanayii firmalarının üst düzey yöneticilerinin de katılması bekleniyor.

Fuara katılım sağlayacak 25 Türk firma ise şu şekilde;
AKSA MOTORLU ARAÇLAR, ASELSAN, AYESAŞ, BMC, Derya Arms, Elektroland Savunma, Garanti, GM Savunma, HAVELSAN, KALE KALIP, Katmerciler, Lentatek, MKE, Nero Endüstri Savunma, Otokar, Öztek Tekstil, Saha İstanbul, Samsun Yurt Savunma, Sarsılmaz, SASA, STM, TİSAŞ, Transvaro, Turmaks, TUSAŞ

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE