Türk savunma sanayii 10 firması ile MSPO 2023’te

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde Savunma Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle 10 savunma sanayii firmamızın bu yıl otuz birinci kez düzenlenecek olan MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na katılacağı açıklandı.

Polonya Devlet Başkanı himayelerinde yılda bir düzenlenen MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı; 5-8 Eylül 2023 tarihleri arasında Polonya’nın Kielce kentinde dünyanın çeşitli bölgelerinden ülkelerin savunma sanayii firmaları ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Fuar; kara, deniz ve hava savunma sektörlerinden en son teknolojileri kapsıyor

Türk savunma sanayi firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, simülatörler ve lojistik destek ürünleri sergileneceği fuarda, Türk savunma sanayii firmaları ile diğer ülkeler arasında işbirliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefleniyor.

Fuar süresince Türk Resmi Heyeti, ev sahibi ülke yetkilileri ve fuara katılacak diğer ülke heyetleri ile görüşmeler yapacak. Türkiye Milli Pavilyonu’nda, fuar katılımcılarına Türk savunma sanayii ve ileri teknolojik yetenekleri hakkında bilgiler sunulacak ve iş birliği fırsatları değerlendirilecek.

Fuara katılım sağlayacak firmalar:

  1. 3E ELEKTRO OPTİK SİSTEMLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
  2. ASELSAN ELEKTRONIK SANAYI VE TICARET A.Ş.
  3. BAYKAR MAKINA SANAYI VE TICARET A.Ş.
  4. CANİK SAMSUN YURT SAVUNMA VE TİCARET A.Ş.
  5. KALEKALIP MAKİNE VE KALIP SANAYİ A.Ş.
  6. KOLUMAN OTOMOTİV ENDÜSTRİ A.Ş.
  7. MAKEL MEKANİK MÜHENDİSLİK A.Ş.
  8. MAKİNE VE KİMYA ENDÜSTRİSİ ANONİM ŞİRKETİ
  9. REPKON MAKİNA VE KALIP SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
  10. ROKETSAN ROKET SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE