Türk kripto para dünyasında yeni sayfa: WOO Network, Türkiye’ye adım attı!

Tayvan merkezli kripto para borsası WOO Network, Türkiye faaliyetlerine başladı. Avalanche, Polygon, Crypto , Binance gibi global partnerlikleri bulunan WOO Network, aynı zamanda WOO Token kripto parasının da üreticisi olarak biliniyor. Dünyanın en büyük kripto para platformu Binance’in yatırımcısı olduğu aynı zamanda kripto para dünyasının birçok farklı noktasında faaliyet gösteren WOO Network, Aralık 2021 itibarıyla Türkiye ofisini açarak ülkemize adım atarak Türk kripto para yatırımcılarına hizmet sunmaya başladı. 2019 yılında kurulmasının ardından hem kripto para altyapıları geliştiren hem de yöneten WOO Network, kripto para ekosisteminin global oyuncuları arasında yer alıyor.

Dünyanın en çok kripto para yatırımcısına sahip ülkelerinden biri olan Türkiye, 1 milyar dolara yakın bir piyasa hacmi ile öne çıkıyor. Kripto para sektörüne olan ilgi beraberinde global borsaların da Türkiye yatırımlarını hızlandırıyor. Küresel kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden WOO Network, yerli yatırımcılara yeni proje ve fırsatlar sunmayı vaat ediyor.

Kripto para teknolojilerinde birçok farklı ürün geliştiren WOO Network, başta kripto para alım satım platformu WOO X ve WOO Token olmak üzere Türkiye’yi 2022 yatırımlarında öncü olarak belirledi. WOO X, WOO TRADE, WOOFi ve WOO Token gibi birçok farklı kripto para projesine imza atan WOO Network, 2022 yılından itibaren Türkiye’de resmi olarak süreçlerini yönetecek.

Bitcoin, Ethereum, Avalanche, WOO Token, Doge ve 1inch başta olmak üzere 90 farklı kripto parada işlem imkânı sunan WOO X, yatırımcılara Türkiye’deki şirketi üzerinden, Türkçe hizmet sunuyor. Coinmarketcap verilerine göre en güvenilir ilk 50 kripto para borsasından biri olarak işlem hizmeti sunuyor. Aynı zamanda kripto para teknolojileri de geliştiren WOO Network, DYDX, Matcha, ParaSwap, 1inch ve DODO gibi merkezi olmayan protokollere likidite hizmeti sağlıyor.

Türk yatırımcılarla buluşan WOO Network, alım-satım platformu WOO X ile kullanıcılara birçok kolaylık sağladığını da duyurdu. Açıklanan kolaylıklar arasında en dikkat çeken nokta “Sıfır Komisyon” imkanı oldu. WOO X, Türkiye’deki kullanıcılara tıpkı globalde olduğu gibi gerçekleştirdikleri işlemlerden sıfır komisyonlu işlem hizmeti sunuyor. Kullanıcılarına aynı zamanda yüksek likidite olanağı sunan WOO X, bu kapsamda maksimum finansal verimlilik sağlamayı amaçlıyor.

Dünyanın önde gelen piyasa yapıcılarından Kronos Research imzası taşıyan WOO Network, yatırımcılara en uygun çözümleri sunmayı hedefliyor. Tüm borsaların emir defterlerine ulaşılabilen WOO X içerisinde piyasa yapıcılığı da gerçekleştiren Kronos Research, borsa içerisinde alıcı ve satıcıları buluşturuyor. Bu iş birliği sayesinde kullanıcılar hem piyasa yapıcı hem de piyasa alıcı emirlerini sıfır komisyon ile gerçekleştirebiliyor. Bütün borsa emir defterlerinin platform içerisinde yer almasıyla kullanıcılar derinlikli emir defterlerini inceleyebiliyor ve alım-satım stratejilerini daha sağlıklı oluşturabiliyor.

Türkiye faaliyetlerine başlayan WOO Network ile Binance arasında ise önemli bir partnerlik bulunuyor. Ocak ayında Binance tarafından 12 milyon dolar yatırım alan WOO Network, Binance ile iş birliğini büyük ölçüde geliştirdi. WOO Network’ün 2020 yılında piyasaya sürdüğü WOO Token, bu yatırım haberinin ardından 0,91 Dolar’dan 1,17 Dolar’a yükselmişti. Uzun soluklu ve kapsamlı bir iş birliğinin ilk adımı olan bu yatırım WOO Network ürünlerinin yeni pazarlara adım atmasını amaçlıyor. WOO Token aynı zamanda yatırımcı Binance’te de listeleniyor.

Türkiye yatırımlarıyla ilgili konuşan WOO Network’ün Türkiye Yatırımlarından Sorumlu Ülke Müdürü Ali Buğra Gökağaçlı, “WOO Network olarak 2019 yılından bu yana kripto para dünyasının birçok farklı enstrümanında proje geliştirdik. 2020 yılında piyasaya sunduğumuz WOO Token ve 2022 yılında dünyanın en büyük kripto para şirketi Binance’ten aldığımız yatırım kilometre taşlarımızı oluşturuyor. Bugün global ölçekte binlerce kullanıcıya hizmet veren dünyanın ilk 50 kripto para borsasından biri olarak faaliyetlerimizi yönetiyoruz. Türkiye bugün yaklaşık 7 Milyon kripto para yatırımcısına ev sahipliği yapan, günlük spot işlem hacmi 1 milyar dolarlık çok önemli bir ülke. Sıfır komisyon politikamız ve sağladığımız yüksek likidite ile piyasadaki en rekabetçi finansal verimliliği Türk yatırımcılara sunuyoruz. Türk kripto para yatırımcılarıyla buluşacağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.