Trendyol Hızlı Market’in yapay zeka asistanı AITEN işe başladı

Trendyol Hızlı Market, yapay zeka destekli yeni nesil asistanı AITEN’i işe aldı. Kimi zaman en yakın arkadaş, kimi zaman da akıl hocası olmayı amaçlayan AITEN, kullanıcılarla buluştu.

Bilinen e-ticaret platformlarından birisi olan Trendyol, Trendyol Hızlı Market uygulamasının sosyal medya hesapları için yapay zeka destekli yeni nesil asistanı AITEN’i işe aldı. Trendyol Growth ekibi tarafından tasarlanan AITEN, mutfak tüyoları paylaşacak, tarifler verecek, temizlik önerilerinde bulunacak ve hatta burç yorumlayacak.

Siz soracaksınız, AITEN anlatacak!

Tüm üretim aşaması yapay zeka kullanılarak geliştirilen AITEN’in dikkat çekici ve öğretici videoları ChatGPT ve Midjourney uygulaması kullanılarak hazırlanıyor. 2 Ağustos tarihinde tanışma videosu ile kullanıcılarına Trendyol Hızlı Market Instagram hesabından merhaba diyen AITEN, Instagram Hikayeleri’nin ‘Soru Cevap’ özelliğiyle merak edilenleri cevaplıyor. AITEN, pratik ve yararlı tüyolar verdiği içerikler hazırlayarak takipçileriyle buluşmayı sürdürecek.

AITEN, başladığı bu yeni pozisyonu LinkedIn hesabına da ekleyerek duyurdu. Trendyol Hızlı Market’in yapay zeka içerik üreticisi olarak işe başlayan AITEN‘in profilini incelemek isterseniz LinkedIn hesabını takip edebilirsiniz.

AITEN’in, hayatınızı kolaylaştıracak tüyolardan yararlanabilmek için Instagram ve TikTok hesaplarına göz atabilirsiniz.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE