Trend Micro’dan yeni siber güvenlik oluşumu

Siber güvenlik şirketi Trend Micro, 5G ağlarını daha güvenli hale getirmeyi amaçlayan yeni alt kuruluşu CTOne’ı hayata geçirdi.

İşletmelerin, özel 5G ağlarında ortaya çıkan tehditlerle daha etkili bir şekilde mücadele edebilmeleri için sahip oldukları tüm kaynakları entegre etmeleri gerekiyor. CTOne, önceden oluşturulan güvenlik ağı sayesinde dikey uygulama alanlarının dijital dayanıklılığını güçlendirirken özel 5G ağ ortamlarında kullanılan uygulamalara üst düzey güvenlik sağlıyor ve ağdan uç noktaya kadar kapsamlı koruma sunuyor.

CTOne, özel 5G ağlarına yönelik uçtan uca güvenlik çözümlerinin yanı sıra işletmelerin ilgili teknolojileri kullanıma alırken karşılaşabilecekleri siber riskleri azaltmalarına yardımcı olmak için O-RAN ve uç nokta bilişim güvenlik çözümleri de geliştiriyor.

Trend Micro’nun otuz yılı aşkın bir süredir ağ altyapısı siber güvenlik teknolojilerinde ön saflarda yer aldığını belirten Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Hasan Gültekin, “5G ile birlikte gelen yeni özellikler ve uygulamalar yeni bir siber güvenlik altyapısı gerektiriyor. Öngörülerimiz ve ağ teknolojilerine yönelik altı yılı aşkın özel araştırmalarımız sayesinde CTOne’ın 5G teknolojisinin kullanıldığı tüm alanlarda işletmeleri koruyacağından eminiz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE