Trend Micro’dan yeni güvenlik çözümü: Cloud Sentry

Siber güvenlik şirketi Trend Micro, yeni güvenlik dağıtım modeli Cloud Sentry’i kullanıma sundu.

Yeni dağıtım modeli, rakiplerinden farklı olarak tehditleri dakikalar içinde tespit ediyor ve performansı etkilemeden ve müşteri ortamında herhangi bir veriye dokunmadan güvenlikle ilgili bulgular sunuyor.

Yeni çözüm, güvenlik ekiplerinin genel bulut ortamlarındaki uygulama hızına uyum sağlamalarına olanak tanıyor. Geliştiriciler yeni ve güncellenmiş uygulama kaynaklarını hızla kullanıma sunuyor ve güvenlik kontrolleri tüm kaynaklar için etkili bir şekilde uygulanıyor.

Yeni koruma modeliyle işletmeler, tek bir tıklamayla bulut iş yükü ortamlarında içerik açısından zengin öngörüler elde ederek güvenlik ekiplerinin daha kritik sorunlara odaklanmasını sağlıyor. Trend Micro Cloud Sentry, kaynakların nasıl dağıtıldığına veya güncellendiğine bakılmaksızın güvenlik ekiplerinin AWS hesabı başına tek bir dağıtımı yönetmesine olanak tanıyor.

Ayrıca güvenlik ekipleri, güvenlik önceliklerini belirlemek ve değişikliğe olan ihtiyaçları daha iyi açıklamak için risk yönetimi ve tehdit istihbaratı verilerini kullanarak geliştirici ekipleriyle daha sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

EC2 sunucularını, ECR imajları ve Lambda fonksiyonlarının korunmasını sağlayan bütünlük izleme ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan güvenlik kontrolleri özellikleriyle öne çıkan Trend Micro Cloud Sentry çözümü ön izleme müşterileri tarafından şu an kullanılabiliyor. Yakın gelecekte güvenlik açığı tarama, günlük denetimi ve ek depolama alanı gibi özelliklerin çözüme eklenmesi planlanıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE