Togg, C-SUV prototipiyle Eko İklim Zirvesi’nde ilgi odağı oldu

Togg, 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından indirmeye hazırlandığı C-SUV’un prototipiyle katıldığı Ankara’daki Eko İklim Zirvesi’nde ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Zirve kapsamında “Mobilite dünyasında dönüşüm ve sürdürülebilirlik” başlıklı bir konuşma yapan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, “Doğuştan elektrikli ve sıfır emisyonlu bir teknoloji için yola çıktık. Sürdürülebilirlik stratejimizi kullanıcıya değer yaratacak aksiyonlar etrafında şekillendiriyoruz.” dedi.

Togg’un doğuştan yeşil ve sürdürülebilir bir şirket olduğunu vurgulayan Karakaş, şunları söyledi: “Gemlik Tesisimizin inşaat çalışmalarını da dâhil ederek, çevresel, sosyal ve yönetişim başlıklarıyla sürdürülebilirlik konusunda odaklandığımız öncelikli alanlarımız var. Bu öncelikli alanlarımızı paydaşlarımızla birlikte, onların görüşlerini alarak belirledik. Paydaşlarımızla birlikte ve paydaşlarımız için ortak değer yaratma anlayışını tüm süreçlerimizin odak noktasına yerleştiriyor, dünyamızı bunun etrafında şekillendiriyoruz.”