Togg C-Sedan için yeni tarih açıklandı

Togg C-Sedan’ın ne zaman satışa çıkacağı merak konusu olmayı sürdürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’da merakları giderecek olan o tarihi açıkladı.

Otomotiv sektörüne yeni dahil olan Togg, ülkemizde adından söz ettiren firmalar arasında yer alıyor. Yerli üretici firması pazardaki çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, yakın bir zamanda ürün yelpazesini daha da fazla çeşitlendirerek farkı gövde tipine sahip olan modellerini piyasaya sürmek için hazırlıklara başladı.

Togg C-Sedan ne zaman satışa çıkacak?

Otomotiv pazarına C-SUV yani T10X ile katılmış olsa da Togg’un yakın bir zaman içerisinde farklı gövde tiplerine sahip olan modelleri sürücülerin beğenisine sunmayı düşünüyor. Bu modellerden en çok merak edileninin ise C-segment Sedan olduğunu söylersek yanılmış olmayız. İlk etapta 2025 yılının ortalarına doğru yola çıkması beklenilen otomobil, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır son açıklamasına göre 2024’ün sonunda piyasaya giriş yapacak.

Bir otomobil firmasının tek bir gövde tipiyle piyasada olamayacağını vurgulayan Kacır, Togg’un ortalama olarak 1,5-2 senede bir yeni model ve gövde tiplerinin sürücülere sunulacağını aktardı. Sedan’ın hemen arkasından ise B-segment için hazırlıklar yapılacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE