TikTok’tan iPhone kullanıcılarına yeni özellik!

TikTok iPhone kullanıcıları için arama widget özelliği kazanıyor ancak bu, Google ile olan arama rekabetini kızıştıracak gibi görünüyor.

iPhone kullanıcıları için arama widget’i alan TikTok’un bu özelliği Google’ın arama çubuğuna benzer çalışacak, doğrudan TikTok’tan arama yapmayı sağlayacak. Sosyal medya devinin Google’la olan yarışını bu hamle kızdıracak gibi görünüyor.

TikTok iPhone’da arama widget desteği kazanıyor

TikTok, iPhone kullanıcılarına arama widget özelliği alıyor. Bu destek Google Arama’ya benzer bir pencere öğesi sunarak TikTok’un arama özelliğine işaret ediyor. Bu özellik ile kullanıcılar uygulamayı açmadan ve menülerde gezinmeden direk arama ekranına erişebilecek.

TikTok bu yılın başlarında, ‘‘TikTok ile Arayın’’ sloganını kullanarak arama motoru olma isteğini gösteren bir reklam verdi. iOS için arama desteğinin sunulmasının ardından platform, Google’ın arama widget’ine karşı rekabetçi bir yaklaşım sergiliyor.

TikTok’un yalnızca bir eğlence platformundan daha fazlası olmak istediğini gösteren sosyal medya devi tarafından sunulan yeni özellik oluyor. Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Prabhakar Raghavan, TikTok’un gençlerin günlük yaşamlarının ayrılmaz bir parçası haline geldiğini ifade ediyor.

Google’ın yürüttüğü bir takım araştırmaya göre, ABD’deki 18 ila 24 yaşındaki kullanıcıların yüzde 40’ı öğle yemeği için Google yerine TikTok’u tercih ediyor. Bununla birlikte TikTok çoğu kullanıcı için haber kaynağı haline gelmiş vaziyette.

TikTok’un arama motoru olma isteği merak uyandırıyor olsa da, bu pazarda nasıl ayakta kalacağı merak konusu. Geçen yıl yayınlanan bir rapor, TikTok’un arama özelliğinin yüzde 20 oranında yanlış bilgi önerdiğine dikkat çekti.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE