TikTok’tan iki yeni özellik daha

Eğlence platformu TikTok, ekran süresi yönetimine ilişkin yeni düzenlemelerini duyurdu.

Bunlardan ilki “mola uyarıları”. TikTok kullanıcılarının her gün uygulamada ne kadar zaman geçirmek istediklerine karar vermelerine yardımcı olan günlük ekran başında kalma süresi limitlerini halihazırda uygulamaya almıştı. Şimdiyse platform, topluluğundaki kullanıcılara düzenli ekran molaları sağlayarak insanların TikTok’ta ne kadar zaman harcadıklarını kontrol etmelerini sağlayan bir aracı aktif hale getirdi. Bu araç sayesinde TikTok kullanıcılarına, kendi belirledikleri sürede kesintisiz bir TikTok kullanımının ardından ara vermeleri gerektiği hatırlatılacak.

Bir diğer yenilikse ekran başında geçirilen sürenin takip edilebileceği yeni gösterge paneli. Bu panel sayesinde TikTok kullanıcıları, uygulamada geçirdikleri günlük süreye, uygulamayı kaç kez açtıklarına, gündüz ve gece saatlerinin dökümüyle birlikte TikTok’ta ne kadar zaman harcadıklarına ilişkin verilere ulaşabilecek. Kullanıcılar ayrıca, gösterge panelini incelemek için haftalık bildirimler alabilecek.

Birçok ülkede 9 Haziran 2022 itibariyle kullanıma açılan düzenlemelerin, Haziran ayı sonunda Türkiye’de de aktif olması bekleniyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE