TikTok’tan daha güvenli bir internet ortamı için önemli adım

Kısa video platformu TikTok, platforma en iyi güvenlik uygulamaları ve politikaları konusunda rehberlik etmeyi amaçlayan, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye (MENAT) bölgesinin sektördeki ilk Güvenlik Danışma Konseyi’ni kurduğunu açıkladı.

TikTok’un 8 Şubat Güvenli İnternet Günü kapsamında açıkladığı Güvenlik Danışma Konseyi bölgedeki güvenlik yaklaşımını daha da genişletmek için stratejiler geliştirmeye çalışacak ve TikTok topluluğunu etkileyen sorunları belirlerken, dijital refahı etkileyen gerçek zorlukları ele alacak.

Mısırlı akademisyen ve öğretim üyesi Naila Hamdy, Teknoloji ve hukuk uzmanı Akram Karameh, IAT/ACTVET’in İdari Hükümet İlişkileri Direktörü Dr. Hamed Alneyadi, Sawa Örgütü’nün Filistin Genel Direktörü Ohila Shomar, Psikoterapist ve strateji danışmanı Miriam Bahri ve Türkiye’den İstanbul Özyeğin Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler doçenti Akın Ünver’in de yer aldığı konseyin altı üyesi, içerik denetleme politikaları ve uygulamaları hakkında tavsiyelerde bulunacak ve danışmanlık yapacak.