TikTok da yapay zeka robotu dalgasına kapıldı!

TikTok da artık kendisine ait olan uygulama içi bir yapay zeka sohbet botu üzerinde çalışmalara başladı.

TikTokComms perşembe günü Twitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda, ‘’Filipinliler’deki belirli kullanıcılar ile gerçekleştirdiğimiz sınırlı bir Tako testi ile chatbot araçlarını keşfetmenin ilk aşamalarındayız. Tako, TikTok’ta arama ve keşfe yardımcı olması amaçlanan yapay zeka destekli bir araç.’’ şeklinde ifade etti.

Ayrıca, ‘’Tako, üçüncü taraf bir sohbet asistanı tarafından destekleniyor ve TikTok’ta eğlenceli ve ilham verici içeriği keşfetmeyi kolaylaştırmak için tasarlandı. Bu erken testlerin ötesinde mevcut bir planımız yok ancak geri bildirimlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz.’’ ifadelerine de yer verdi.

TechCrunch, Tako asistanının TikTok uygulamasının sağ tarafında görüneceğini ve kullanıcıların Tako’ya videolar ile alakalı sorular yöneltebileceğini, yeni içerik veya arama soruları önerebileceğini belirtti.

Bir TikTok sözcüsü TechCrunch’a vermiş olduğu demeçte, ‘’İnovasyonun ön saflarında yer almak TikTok deneyiminin temelini oluşturuyor ve her zaman topluluğumuza değer katan yeni teknolojileri araştırıyoruz.’’ sözlerine yer verdi.

Ayrıca demeçte, ‘’Belirli pazarlarda, TikTok’ta arama ve keşfi güçlendirmenin yeni yollarını test ediyoruz ve eğlendiren, yaratıcılığa ilham veren, kültürü yönlendiren güvenli bir yer yaratmaya devam ederken topluluğumuzdan öğrenmeyi dört gözle bekliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Bu potansiyel yeni TikTok yapay zeka aracı ile alakalı bilmediğimiz çok fazla şey bulunuyor. Fakat platformun bu fikir üzerine çalışıyor olması bile sosyal medyanın ileride üretken yapay zekayı uygulamalarına nasıl aktaracağı ile ilgili çok şey ifade ediyor.

Snapchat bunu yaptı ve herkesin öfkesini kazandı. Facebook ve Instagram ise bunu reklam için kullanıyor. Instagram kurucularının Artifact uygulaması da içinde olmak üzere artık tüm yeni uygulamalar başlangıç noktası olarak üretken yapay zekayı kullanmayı sürdürüyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE