TFXTARGET ile artık global şirketlerin hissedarı olmak mümkün!

Türkiye Finans, kısa bir süre önce hisse senedi ve yatırım fonu alış-satış işlemlerini ekleyerek yatırım platformuna dönüştürdüğü mobil uygulaması TFXTARGET’a son olarak yabancı hisse senedi ve borsa yatırım fonu işlemlerini de ekledi. Banka, bu güncellemeyle birlikte katılım bankacılığı sektöründe bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Dünyadaki döviz ve kıymetli maden piyasalarını 5 gün 24 saat boyunca eş zamanlı izleyebilmeyi ve 33 farklı döviz kurundan anında işlem yapabilmeyi sağlayan TFXTARGET, yabancı hisse senedi ve borsa yatırım fonu işlemlerinin eklenmesiyle teknolojiden otomotive, gıdadan sağlığa kadar global ölçekteki dev şirketlerin hisselerinin kolayca alınıp satılabildiği uçtan uca bir mobil yatırım platformu haline geldi.

Zenginleştirilmiş yeni özelliklerle birlikte artık TFXTARGET üzerinden Dow Jones İslami Endeksi’nde yer alan, ABD ve Avrupa borsalarında işlem gören; teknolojiden otomotive, gıdadan sağlığa kadar global ölçekli birçok şirketin hissedarı olmak mümkün. Bu geliştirmeyle birlikte müşteriler TFXTarget ile Apple, Facebook, Amazon, Tesla ve Microsoft gibi dev şirketlerin hisselerini kolayca alıp, satabilir hale geldi.
TFXTARGET uygulaması sayesinde müşteriler, yurt dışı piyasaları üzerinden kolayca alım-satım emri verebiliyorlar. Katılım bankacılığı esaslarına uygunluk kriteri taşıyan, dünyada kabul görmüş İslami endesklere uygun firmalar için yapılabilen bu işlemler sadece Türkiye Finans şubelerinde değil bankanın dijital kanalları üzerinden açılabilen yatırım hesapları ile de anında gerçekleştirilebiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı M. Necati Özdeniz, “2014 yılında bankamız tarafından sektörde bir ilk olarak hayata geçirilen TFXTARGET’ı yeni özelliklerle zenginleştirmeye devam ediyoruz. Dijital trendlerin çok hızlı bir şekilde değişmesiyle biz de bu değişime ayak uydurabilmek için kısa bir süre önce mobil uygulamamıza yenilikçi özellikler ekleyerek TFXTARGET’ı bir yatırım platformuna dönüştürdük. TFXTARGET platformunu, az veya çok farketmeksizin birikimlerini değerlendirmek isteyen herkesin kullanabileceği uçtan uca dijital bir yatırım platformuna dönüştürmeyi hedeflemiştik. Yatırım yapmak isteyen her kesimden yatırımcıya, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin kolaylıkla hissedarı olabilme imkanını sunmamızın ardından şimdi de bu imkanı yurt dışı piyasalarına taşıyoruz. Artık yatırım hacmi fark etmeksizin tüm müşterilerimiz; Dow Jones Islamic Index’inde yer alan ABD ve Avrupa borsalarında işlem gören global şirketlerin hissedarı olabiliyorlar. Örneğin Apple, Facebook, Amazon, Tesla, Adidas ve Microsoft gibi dünya piyasalarının önde gelen şirketlerinin hisselerini kolayca alıp satabiliyorlar” dedi.