Tether, ICRYPEX’in Tether Gold’u listelediğini duyurdu

Tether, Türkiye’nin önde gelen kripto para işlem platformlarından ICRYPEX’in Tether Gold’u (XAUT) listelediğini duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte ICRYPEX, fiziksel altın ile birebir oranda desteklenen dijital altın Tether Gold’u Türkiye’de listeleyen ilk platform oldu.

Bu listelemenin ardından ICRYPEX kullanıcıları, İsviçre’de güvenli kasalarda tutulan fiziksel altının sahipliğini temsil eden bir kripto varlık olan Tether Gold’u (XAUT) kolaylıkla alıp satabilir hale geldi.

Kripto piyasalarında farklı emtialara endeksli olan birçok stablecoin bulunmakta. Tether Gold, 2020 yılında Tether’in kurucu ve geliştirici ekibi tarafından piyasaya sürülen ve kripto ekosisteminde oldukça bilinen bir stablecoin olarak öne çıkıyor. Altın fiyatlarına paralel olarak değerlenen stablecoin, altın alıp satmak isteyen kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde işlem yapmasına olanak sağlıyor. Bu sayede ICRYPEX’te işlem yapan kullanıcılar; 7/24 hızlıca dijital altın alıp satabiliyor, kolayca transfer işlemi gerçekleştirerek saklayabiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE