Temel hedefimiz siber güvenliğin arttırılması

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 2021 Siber Güvenlik Haftası’nda Dijital Gündem’e konuşan Cyberwise Satış Öncesi Çözümler Kıdemli Danışmanı Mustafa Urhan, bünyesinde bulunduğu firmanın siber güvenlik alanında 2021 yılında ki faaliyetlerinden ve 2022 yılına ilişkin planlarından bahsetti.

Firma olarak siber güvenlik alanında dünyada ki gelişen trendleri takip ettiklerini belirten Mustafa Urhan, “Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yayınladığı ‘Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’ var. Orada bazı şeyler anlatıyor. Bizde benzer şeyler yapıyoruz aslında firmalara ya da kurumlara. ‘Neler yapmaları lazım? Bunları nasıl yapmaları lazım?’ bu konuda danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Ağırlıklı malum son zamanlarda ki popüler konumuz KVKK Kişisel Verilerin Korunması. ‘Bunlarla ilgili neler yapılabilir? Ne tür çözümler sağlanması lazım? Kurumlara neler yapılması lazım?’ bunları konuşuyoruz” dedi.

Temel hedeflerinin siber güvenliğin arttırılması olduğunu söyleyen Urhan, Pandemi sanal ticareti arttırdı. Burada güvenlik daha da bir önem kazandı. Kişisel verilerde burada önemli. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var. Değişik ürünlerimiz var. Biz firma olarak 40’dan fazla üreticinin 80’den fazla ürününün hem satışını hem de satış sonrası hizmetlerini sağlıyoruz. Burada çalışmaya devam ediyoruz. Yeni şeyler eklenecek muhtemelen portföyümüze. Şirketimiz yeni bir şirket gibi görünüyor ama aslında oldukça eski bir şirket. Biznet vardı. Innovera vardı. Onların birleşimiyle oluşan bir şirket Cyberwise. Oradaki hizmet kalitesini devam ettirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

VİDEO: 62
BAŞLIK: Temel Hedefimiz Siber Güvenliğin Arttırılması
KONUŞMACI: Mustafa Urhan – Cyberwise Satış Öncesi Çözümler Kıdemli Danışmanı
RÖPORTAJ: Oğuz Eren Ege