Telegram’a hikayeler özelliği geliyor!

Telegram CEO’su Pavel Durov, mesajlaşma uygulamasının Temmuz başı itibariyle aktif olacağını açıkladı. Ayrıca telefonunuzun ön ve arka kameraları ile aynı anda çekmiş olduğunuz fotoğrafları BeReal’da benzer bir şekilde paylaşabileceksiniz.

Telegram, hikayeler özelliğini Temmuz ayının başı itibariyle kullanıcılara sunacağını paylaştı.

Bu özellik ile birlikte artık kullanıcılar Instagram’da yer alan fotoğraf ve videolu hikayeleri Telegram üzerinden de paylaşabilecek. Ayrıca BeReal uygulamasından da görmüş olduğumuz ön ve arka kameraların aynı anda kullanılıp çekmiş olduğumuz fotoğraflar da hikaye paylaşım özelliğinde yer alacak.

Hikayenizi ne kadar süreyle paylaşacağınızı belirleyebileceksiniz

Ayrıca paylaşım yapmış olduğunuz hikayenizin 6, 12, 24 ve 48 saat seçenekleri ile birlikte ne zaman sonlanacağı sizin seçiminiz olacak.

Durov açıklamasında, ‘’Hikayelerinizi profil sayfasına kaydetme özelliği, Telegram profillerini daha bilgilendirici ve renkli hale getirecek.’’ ifadelerine yer verdi.

Farklı kullanıcılar ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşılabileceğini dile getiren Durov, ‘’Yalnızca en yakın kişilerinizden daha fazla içerik keşfetmekle kalmayacak, aynı zamanda gruplarda veya kanal yorumlarında bağlantı kurduğunuz kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi alabileceksiniz.’’ şeklinde konuştu.

Yeni bir çağın habercisi olacak

Hikayeler özelliğinin test aşamasının sonlarına yaklaşıldığı ve Temmuz ayının başında ise kullanıcılarla buluşacağı ifade edildi. Ayrıca Durov, özelliğin Telegram’da yeni bir çağa habercilik edeceğini ve uygulamanın şuan olduğundan daha sosyal olmasına ortam hazırlayacağı konusundaki inancını dile getirdi.