Teknoloji’nin liderleri bu zirvede buluştu

HPE ve QNB Finansbank ana sponsorluğunda Mandarin Oriental Bosphorus, İstanbul’da bu yıl ilk kez gerçekleşen Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde, iş dünyasının bugünü ve geleceği ‘Resillience Reset’ temasıyla tartışıldı.

Zirvede 25’in üzerinde üst düzey konuşmacı yer aldı. Program, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın konuşmasıyla başladı, McKinsey & Company Ortağı Dr. Henning Soller’in “Tech At The Edge: Trends Reshaping Turkey’s Future Digital Business” başlıklı konuşmasıyla devam etti. İlk panel öncesinde, HPE Türkiye Doğu Güney Avrupa, Kafkaslar ve Orta Asya Genel Müdürü “Güngör Kaymak, “Dijital Dönüşümünüz Ne Kadar Sürdürülebilir?” başlıklı konuşmasının ardından Insider CEO’su Hande Çilingir de “Teknolojide Kelebek Etkisi” başlıklı konuşmasıyla Teknoloji Liderleri Zirvesi sahnesindeydi.

TFI TAB Gıda Yatırımları CTO’su Erman Karaca moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Global Pazarlarda Türk Teknolojisi’ adlı ilk panelde MEXT Grup Direktörü Efe Erdem, Evmann Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, Kalyon PV CEO’su Ersan Tüfekçi ve Altınay Teknoloji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay görüşlerini paylaştı.

McKinsey & Company Yardımcı Ortağı Cengiz Ulubaş moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Global Trendlerin Şirketlerin Teknoloji Stratejilerine ve Yatırımlarına Etkisi’ adlı ikinci panelde, Aydem Enerji Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı Engin Kavas, Yıldız Holding Bilgi Teknolojileri Başkanı Gül Erol, TAV Havalimanları Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı ve TAV Technologies Genel Müdürü M. Kerem Öztürk ve QNB Finansbank, Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Dr. M. Kürşad Demirkol konuşmacı olarak yer aldı.

Zirve, “Döngüsel Ekonomiye Teknoloji İle Sektörel Bakış” başlıklı üçüncü panel ile devam etti. Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir, Logo Yazılım CTO’su İsmail Duran, KP Law Yönetici Ortağı Av. Onur Küçük ve DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol tecrübelerini paylaştı.

Zirvenin sonraki paneli “Yapay Zeka Teknolojilerinin Kullanımı: Teknoloji Akışı ve Değerlendirme Kriterleri” başlığıyla gerçekleşti. AITR Eş Başkanı Prof. Dr. Altan Çakır moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Türkiye İş Bankası Yapay Zeka Bölüm Müdürü Gökhanalp Arslan, Ford Otosan Dijital Ürünler ve Servisler Lideri Hayriye Karadeniz ve TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan görüşlerini paylaştı.

Zirvenin son panelinde ise konuşmacılar, SnA Consulting, Yönetici Ortağı Ömer Nadirler moderatörlüğünde deneyimlerini ve fikirlerini paylaştı. Panelde, Yapı Kredi Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Erhan Çetin, CarrefourSA Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Handan Karakuş, Eczacıbaşı Topluluğu Bilgi ve İletişim Sistemleri Grup Başkanı Hilmi Koçak ve Enerjisa Enerji Bilgi Teknolojileri ve Dijital İş Yönetimi Bölüm Başkanı Mehmet Fırat konuşmacı olarak yer aldı.

Liderler yuvarlak masada buluştu

Zirvede eş zamanlı olarak Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri yuvarlak masa toplantılarında bir araya geldi. Dört ayrı toplantıda yöneticiler; “Veri Platform Teknolojilerinin Geleceği”, “Supply Chain Dünyasında Değişim, Dönüşüm ve İnsan Kaynakları”, “Geleceğin E-Ticaretindeki Teknolojik Yatırımlar ve Öncelikler” ve “Stratejik İş Kararlarında İleri Düzey Analitik Desteği” konularını masaya yatırdı.

Teknoloji Liderleri Zirvesi, “En Etkin 50 Teknoloji Lideri Ödül Töreni” ile sona erdi

Zirvenin ardından, DataExpert iş birliğiyle yürütülen ve Şubat ayında Milliyet Executive Dergisi’nde açıklanan, En Etkin 50 Teknoloji Lideri Ödül Töreni gerçekleşti. Törende, Koç Holding, BSH, AXA Sigorta, Şişecam, Yapı Kredi, Yıldız Holding, Eczacıbaşı Holding, ASELSAN, Enerjisa gibi şirketlerden En Etkin 50 Teknoloji Lideri’ne ödülleri takdim edildi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE