Teknoloji Odağında Liderler Zirvesi gerçekleştirildi

Teknolojide Kadın Derneği tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Teknoloji Odağında Liderler Zirvesi” 24 Mart 2022’de Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlendi.

Zirve destekleri ile 50 kadının robotik süreç otomasyonu eğitiminin almasının sağlandığı Teknoloji Odağında Liderler Zirvesi’nde teknolojinin birbirinden değerli isimleri bir araya geldi. Dört ayrı panel şeklinde düzenlenen zirvede, gün boyunca farklı alanlarda çalışmalar yürüten üst düzey yöneticiler, belirlenen konu başlıkları ile bilgi birikimlerini paylaştı.

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney’in açılış konuşması ile başlayan zirve, META Türkiye Ülke Direktörü İlke Çarkçı Toptaş ile Akbank İnsan ve Kültür GMY Pınar Anapa’nın açılış konuşmalarıyla devam etti. Teknoloji Odağında Liderler Zirvesi’ne katılan panelistler arasında; Vakko Grup Ceo’su Jaklin Güner, Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Üyesi Çağanur Atay Uçtu’nun yanı sıra Ford Otosan Dijital Dönüşüm ve Bilgi Teknolojileri Lideri Hayriye Karadeniz, KAGİDER Yönetim Kurul Başkanı Emine Erdem, YKKD Başkan Yardımcısı Arzu Arsalan Kesimer de yer aldı.

Dernek tarafından sağlanan eğitimlerin yüzde 80’lik diliminin kadınlara yönelik olduğunu belirten Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, “2019 yılında biz bir ışık yaktık ve teknolojide kadın dedik. Bu ışık güçlenerek her yeri aydınlattı. Bugün geldiğimiz noktada artık teknolojide kadın başlı başına dikeyde bir konu oldu ve şu anda bütün kurumlar, bütün STK’lar için çok önemli bir hal aldı. Bundan çok mutluyuz çok gururluyuz” dedi.