TEKNOFEST Turizm Teknolojileri Yarışması’na başvurular başladı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında TÜBİTAK yürütücülüğünde düzenlenecek olan “Turizm Teknolojileri Yarışması” başvurulara açıldı.

Turizm alanında teknoloji entegrasyonunu, tanıtım ve sahip olunan değerlerin farkındalığının artırılmasını, bu alanda kullanılan yöntem ve metotların geliştirilmesini sağlayacak ürünlerin ortaya çıkarılmasını amaçlayan yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilecek.

“Yenilikçi Kültürel Tanıtım, Güvenli ve Akıllı Otelcilik, Dijital Kültür Oyunları, Sesli Turizm Asistanı, Sanal Cüzdan ve Arttırılmış Gerçeklik ile Desteklenmiş Oyunlaştırma Kurgusu” olmak üzere altı kategoride düzenlenecek olan yarışma için son başvuru tarihi 28 Şubat.

Lise seviyesinde dereceye girenlerden birincinin 15 bin TL, ikincinin 10 bin TL, üçüncünün ise 5 bin TL alacağı yarışmada, üniversite ve üzeri seviye için ise birinciye 20 bin TL, ikinciye 15 bin TL, üçüncüye de 10 bin TL para ödülü verilecek.