TEKNOFEST Turizm Teknolojileri Yarışması’na başvurular başladı

TEKNOFEST Festivali kapsamında, T.C. Turizm Bakanlığı yürütücülüğünde,12-14 Ağustos tarihleri arasında Rize’de düzenlenecek olan Turizm Teknolojileri Yarışmaları başvurulara açıldı. Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören, açık öğretim dahil olmak üzere lise ve lisans, önlisans, yüksek lisans, doktora olmak üzere tüm üniversite öğrencilerini katılımına açık olan yarışma için son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2022.

Turizm Teknolojileri Yarışması kapsamında, mobil yazılımlar, web yazılımları, prototip, eğitsel oyun, eğitsel simülasyon gibi yazılım odaklı projeler kabul edilirken altı farklı tema sunuluyor. Yenilikçi kültürel tanıtım, güvenli ve akıllı otelcilik, dijital kültür oyunları, sesli turizm asistanı, sanal cüzdan ve artırılmış gerçeklik ile desteklenmiş oyunlaştırma kurgusundan oluşan temalarla hazırlanacak projelerin turizm sektörümüze katma değer sağlaması hedefleniyor.

Lise ve üniversite öğrencilerini iki ayrı kategori olarak ayıran Turizm Teknolojileri Yarışmasında lise seviyesinde birincilik ödülü 15 bin TL, ikincilik ödülü 10 bin TL, üçüncülük ödülü ise 5 bin TL olarak belirlendi. Üniversite ve üzeri seviyesi takımlar içinse birincilik ödülü 20 binTL, ikincilik ödülü 15 bin TL ve üçüncülük ödülü 10 bin TL olacaktır.

Dereceye giren takımlar ödüllerini 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleşecek olan TEKNOFEST’ de alacak.