TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları’na başvurular başladı

30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da, Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne başvurular başladı.

Roketten Otonom Sistemlere, Tarımdan Su Altı Sistemlerine, İnsansız Hava Araçlarından Yapay Zekâya kadar teknolojinin her alanında düzenlenen TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları, 2021 yılından farklı olarak bu yıl Hyperloop Geliştirme Yarışması, Dikey İnişli Roket Yarışması, Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması ve Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmaları dahil olmak üzere 39 ana yarışma ve 97 farklı kategori olarak düzenlenecek.

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri seviye ile mezun seviyesi dahil tüm gençlerin katılımına açık olan TEKNOFEST, Teknoloji Yarışmalarına katılan gençlere hem kişisel hem de mesleki becerilerini geliştirmeleri için de pek çok imkân sunuyor. Yarışmalara katılan gençler Türkiye’nin önde gelen teknoloji kurumlarında staj yapma imkânı da sunuyor. Katılımcıların projelerini hayata geçirebilmeleri için malzeme desteğinin yanı sıra finalistlere eğitim kampı, ulaşım ve konaklama desteği de sağlandığı TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara 6 Milyon TL’nin üzerinde ödül verilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE