TEKNOFEST Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması için başvurular devam ediyor

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, Sağlık Bakanlığı ve TÜSEB yürütücülüğünde düzenlenen Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması başvuruları devam ediyor.

TEKNOFEST 2023 kapsamında düzenlenen yarışmada gençler, “Bilgisayarlı Görüyle Hastalık Tespiti Kategorisi”, “Medikal Teknolojiler Kategorisi”, “Biyoinformatik Alanında Yapay Zekâ Destekli Analiz Metotları Geliştirilmesi Kategorisi” olmak üzere üç farklı kategoride yarışacak. Yarışmaya Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören lise öğrencileri ve mezunları, lisans, ön lisans, yüksek lisans, doktora ile açık öğretim üniversite öğrencileri ve mezunları başvuru yapabiliyor.

Başvuruların 20 Kasım tarihinde sona erdiği yarışmada Bilgisayarlı Görüyle Hastalık Tespiti Kategorisi lise seviyesi birincilik ödülü 40 bin TL, ikincilik ödülü 30 bin TL, üçüncülük ödülü ise 20 bin TL. Bilgisayarlı Görüyle Hastalık Tespiti Kategorisi üniversite ve üzeri seviyesi birincilik ödülü 100 bin TL, ikincilik ödülü 80 bin TL, üçüncülük ödülü 60 bin TL olarak belirlendi. Medikal Teknolojiler Kategorisi Üniversite ve üzeri seviyesi ödülleri; birincilik 60 bin TL, ikincilik 50 bin TL, üçüncülük ise 30 bin TL. Biyoinformatik Analiz Geliştirme Kategorisi üniversite ve üzeri seviyesi ödülleri ise birincilik 60 bin TL, ikincilik 50 bin TL, üçüncülük ise 30 bin TL olarak açıklandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE