TEKNOFEST Karadeniz’in kazananları belli oldu

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Giresun’da düzenlenen teknoloji yarışmalarında dereceye girenler belli oldu. Beşinci yılında TEKNOFEST Karadeniz olarak Samsun merkezli gerçekleştirilen festivalde bu yıl 40 ana yarışma 99 farklı kategoride teknoloji meraklılarıyla buluştu.

22-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında fındığın başkenti Giresun’da düzenlenen İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması, Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması ile Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmalarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen, Milli Teknoloji Hamlesine gönül vermiş TEKNOFEST gençliği kıyasıya mücadele etti.

Gençlerin heyecanını paylaşmak ve onlara moral vermek için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı & TEKNOFEST İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır Giresun’da yarışmaları yerinde takip etti. TÜBİTAK yürütücülüğünde gerçekleşen yarışmalar Çotanak Spor Kompleksi’nde yapıldı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da, Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek. TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara 6 milyon TL’nin üzerinde ödül verilirken, takımlar ödüllerini Cumhurbaşkanı’nın elinden alacaklar.

TEKNOFEST 2022 İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması En’ler Ödülleri

Temel Kategori:

• En İyi Takım Ruhu: MEGA TUNGA / Konya Şükrü Doruk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

• En Özgün Tasarım: CALROV / İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi

• En Özgün Yazılım: OCEANUS / Samsun Özel Bahçeşehir Koleji Atakum Fen ve Teknoloji Lisesi

İleri Kategori:

• En İyi Takım Ruhu: DEU ROV TEAM / İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi

• En Özgün Tasarım: İTÜ NEWOCEAN / İstanbul Teknik Üniversitesi

• En Özgün Yazılım: MEFTUN-U DERYA / Ankara Şehit Ümit Çoban Gençlik Merkezi

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE